путін путін

Податковий тягар для населення Росії є недостатнім, а для бізнесу – надлишковим.

Про це заявив радник російського президента Сергій Глазьєв на з'їзді "Ділової Росії".

"В цілому у нас податковий тягар невелике, але для бізнесу воно надмірне, а для громадян – навпаки, низьке в порівнянні з іншими країнами. У підсумку виходить перекіс, цей перекіс посилюється", – сказав радник Володимира Путіна.За його словами, податковий маневр, "який нещодавно відбувся, виявився на користь сировинного експорту". "Я вважаю, що це не стратегічний маневр, а стратегічний промах", – підкреслив Глазьєв. Податковий маневр вступив в дію в Росії з 1 січня 2015 року – підвищився податок на видобуток корисних копалин і знизилися експортні мита на нафту і нафтопродукти.

Він також зазначив, що ще більш складною є ситуація у кредитній сфері. За словами радника, можливість кредитного фінансування для більшої частини підприємств несировинного сектора практично недоступна і вкрай обтяжлива.

Глазьєв вважає, що брак тільки кредитних ресурсів (без урахування інвестицій) для російської промисловості становить 7 трильйонів рублів. З них 2 трильйони потрібно для імпортозаміщення.

За його словами, необхідно звернути увагу на те, що "без кардинальної зміни грошово-кредитної політики, багаторазового розширення каналів підтримки експорту темпи економічного зростання ми не зрушимо".