мобілізація1

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Закону України" Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію "(щодо спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації)".

На цей час на сайті парламенту текст законопроекту відсутній, передає Корупція.інфо

У картці законопроекту зазначено, що автором відповідної законодавчої ініціативи (№2251) є народний депутат України Семен Семенченко.Однак, за інформацією прес-служби Семенченко, цей законопроект "покликаний ввести нову підставу відстрочки від мобілізації – сплату спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації. Скориставшись такою підставою відстрочки, особи, які не принесли б значної користі в бою, зможуть легально (без використання діючих в даний час корупційних схем) оплатити визначену за формулою суму і бути звільненими від мобілізації ".

При цьому автор законопроекту зазначає, що кошти, акумульовані від спеціального збору, зможуть бути використані виключно на допомогу військовослужбовцям та їх сім'ям, на закупівлю, ремонт, модернізацію військової техніки та ін.

"Законопроект покликаний поліпшити фінансування військових формувань України і підвищити ступінь моральної готовності до участі в бойових діях особового складу військових формувань", – зазначає прес-служба Семенченко.

Також підкреслюється, що реалізація закону призведе до збільшення дохідної частини державного бюджету. Зокрема, дохід від реалізації цього закону оцінюється в 1,4 млрд грн, зазначили в прес-службі нардепа.