У разі, якщо суд вирішить повернути нині державний “ПриватБанк” його попередньому власнику, олігарху Ігорю Коломойському, то Нацбанк виведе з нього вкладені кошти у розмірі 150 млрд гривень. Через це у капіталі фінансової установи утворюється діра і банк доведеться прибрати з ринку, як такий, що не відповідає вимогам. Про це заявив член “ЗеКоманди”, колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

За його словами, перед другим туром окружний адміністративний суд столиці визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. І навіть якщо суди вищих інстанцій підтримають це рішення, то його неможливо буде виконати.

“Немає практичного способу здійснити повну реституцію “ПриватБанку” і повернути його попереднім власникам”, – зазначив експерт, який опікується міжнародною, фінансовою, економічною і банківською діяльністю в команді новообраного президента Володимира Зеленського.

За його словами, держава, яка раніше вклала у банк понад 150 млрд гривень, у разі відновлення майнових прав, свій внесок забере, що автоматично значно зменшить капітал фінансової установи.

Після цього “ПриватБанк” вже не відповідатиме вимогам регулятора і повинен бути виведений з ринку.

Навіть у разі надання відстрочки новим власникам, це навряд чи допоможе, оскільки не важко передбачити, як відреагують клієнти банку на наявність прогалини в 150 млрд.

Тому варіант з поверненням неможливий з практичної точки зору, наголосив Данилюк, зазначивши, що для більш безпечного існування банку і був обраний варіант компенсацій.

Він зазначив, що по своїй суті, компенсація колишнім власникам або ж повернення “Приватбанку” означатиме, що в Україні немає держави: тобто якась бізнес-група може нав’язувати будь-які рішення, за які заплатять платники податків.

У той же час, підкреслив він, остаточне рішення все одно залишиться за судами і якщо у суду буде довіра, його рішення приймуть усі сторони.

Тому важливо, щоб у Верховному суді, де буде прийматися остаточне рішення, не було суддів з “підмоченою репутацією”, зазначив член президентської команди.

Якщо ж суд, у якого немає довіри, винесе вердикт, то це стане “міною уповільненої дії”, заявив Данилюк, зазначивши, що складно уявити, до яких саме наслідків це може призвести, оскільки мова йде про репутацію країни і про дуже великі гроші.

У той же час, економічний експерт вважає, що Володимир Зеленський, як президент, не повинен вникати в історію з ПриватБанком. Новообраний президент повинен думати про майбутнє, про реформу судової системи.

“Щоб реформований суд виніс справедливе рішення, яке прийме суспільство”, – резюмував Олександр Данилюк.

Нагадаємо, раніше член команди Володимира Зеленського Олександр Данилюк запевнив, що ПриватБанк буде стабільно працювати, незважаючи на будь-які судові рішення.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.