У 2019 році згідно з новою медреформу "швидку допомогу" розділять на екстрену та невідкладну.

Яка допомога потрібна хворому визначатиме диспетчер, розповів в інтерв'ю "Сегодня" заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Екстрена невідкладна допомога – це високотехнологічна допомога, де є реанімобіль, який обладнаний реанімаційним обладнанням, бригада високопрофесійних людей, і вона призначена для того, щоб працювати в випадках, коли є пряма загроза життю: велика ДТП, інсульт у людини. Якщо в цих випадках негайно не надати людині реанімаційні послуги – він загине", – повідомив чиновник.

Невідкладна допомога надаватиметься, коли людині треба допомогти швидко, але при цьому загрози життю немає. Ковтонюк пояснив, що така допомога надається у всьому світі по-різному.

"Є країни, де вона повністю покладено на пацієнта – він сам повинен дістатися до лікарні, наприклад, в США. Але там у більшості людей є автомобілі. Якщо говорити про європейські країни, то там є спеціальні служби допомоги, але це все фактично сервіс по перевезення пацієнтів до лікарні ", – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ковтонюк акцентував, що в Україні поки такої практики немає, адже запуск реформи тільки почався.

"В Україні немає такого розмежування: на температуру 38,5 у дитини їде екстрена допомога. Це означає, що якщо буде виклик на ДТП, то ця машина вже зайнята. А 38,5 – це збити температуру і вранці прийти до лікаря, це міг б і сімейний лікар підказати. В крайньому випадку, сімейний лікар може приїхати додому або розповісти батькам, що робити", – резюмував заступник міністра.