Експрезидент Франції Ніколя Саркозі зробив скандальну заяву про те, що повернення Україною окремих територій, зокрема Криму та Донбасу, – ілюзорне.

У Центрі стратегічних комунікацій пояснили, що не так із заявою Саркозі.

Насамперед там зауважили, що українці цілеспрямовано працюють над визволенням тимчасово окупованих територій в повному обсязі, тому поступки в цьому питанні недоречні. Ба більше, Україну у цьому підтримують більшість чинних лідерів країн.

“Немає ніякої різниці між окупованим Бердянськом і Севастополем. Вони однаково окуповані та незаконно анексовані ворогом, а отже однаково будуть визволені. Градації між окремими загарбаними ворогом територіями не існує”, – заявили у Центрі стратегічних комунікацій.

Там додали, що на сучасному етапі війна ведеться вже не за Крим і Донбас, а за право України на існування. Тому ілюзорними є не визволення територій, а намагання торгувати ними з агресором.

“Будь-які референдуми стануть можливими лише після деокупації, відновлювально-стабілізаційних заходів та в рамках чинного законодавства України”, – йдеться у повідомленні.

Тим часом політолог Ігор Рейтерович відреагував для одного українського ЗМІ на обурливі слова Саркозі. Він додав, що той буквально спекулює й обрав тему, котра безпосередньо не стосується внутрішньополітичних проблем Франції.

Саркозі перебуває на глибині французької політики, тому докладає зусиль, для того, щоб якось про себе нагадати. Таким чином експрезидент Франції привертає увагу й намагається грати роль псевдоопозиціонера. Нібито “називає речі своїми іменами” й опікується проблемами звичайних французів.

До того ж, Саркозі вдається до подібних висловлювань, що “Франція виділяє багато коштів Україні, а в цьому немає сенсу”. За словами Рейтеровича, експрезидент наче прямо натякає, що “треба закінчувати цю війну й переходити до нормального бізнесу з Росією”.

“Я б не здивувався, якщо потім з’ясується, що він якось зберіг контакти з російським істеблішментом. Не те, що вони прямо попросили його робити такі заяви, але натяки чи результати якихось розмов певною мірою могли на нього вплинути”, – додав політолог.

Саркозі належить до тієї категорії політиків, котрі вкрай скептично ставилися до України та надзвичайно комплементарно до Росії.

У росЗМІ його заяви можливо і привернуть увагу. Натомість у Франції люди більше очікують, чим же все таки закінчиться епопея Саркозі.

Нагадаємо, що Паризький апеляційний суд підтвердив вирок, котрий був винесений першою інстанцією 1 березня 2021 року колишньому президенту Республіки. Саркозі був визнаний винним за корупцію і зловживання впливом у справі про прослуховування телефонних розмов.

Політику навіть призначили один рік реального тюремного ув’язнення і два роки позбавлення волі умовно. Протягом одного року експрезидент має носити електронний браслет.

А про внутрішньополітичні проблеми Франції Саркозі говорити не буде, так як реакція може бути неоднозначною. Він обрав тему, яка наразі в центрі уваги й безпосередньо не стосується внутрішньої політики.

Тема України тут ідеальний варіант, і він на ній просто спекулює, – підкреслив Рейтерович.

Подібні висловлювання Саркозі більше скеровані саме на французів із “правим” націоналістичним ухилом й неоднозначною позицією щодо Росії.

У Франції за століття формувався “своєрідний” підхід до Росії. Так як раніше прихильників соціалістів, та й взагалі Радянської політики, було та і є наразі дуже багато. До того ж, “ліві” течії досить поширені та впливові.

Може бути, що Саркозі  спеціально вдається до подібних заяв, котрі можуть сподобатися як “лівим”, так і “правим”. До того ж, такі висловлювання, потенційно, спрямовані на малозабезпечених французів.

“Саркозі намагається вивести це все у фінансово-економічну площину. Мовляв, “ми витрачаємо кошти на підтримку України, а треба було б витрачати на внутрішні процеси й французів, які цього потребують”, – зауважив політолог.

І не дивлячись ні на що, прихильність до таких політиків як Саркозі невисока.