Інспектор прикордонної служби на українсько-польському пункті пропуску «Рава-Руська – Хребенне» запропонував чоловікові, що віз із Польщі продукти, сплатити по ₴4,20 за кожен кілограм, пообіцявши, що не буде створювати штучних перешкод під час проходження прикордонного контролю. Прикордонника оштрафували на ₴17 тис. та звільнили з роботи, передає Корупція.Інфо

Як зазначено у вироку Жовківського районного суду Львівської області, інцидент трапився у квітні цього року. Чоловік віз до України понад 5,5 тонн продуктів різних найменувань. Аби уникнути проблем, перебуваючи в кабіні паспортного контролю, він передав прикордоннику ₴23 500, в розрахунку – 4,20 грн за 1 кілограм товару.

Суд над прикордонником відбувся 19 червня у Жовкві. У судовому засіданні він визнав свою вину та пояснив, що взяв хабар через те, що хворіє його дядько і йому потрібні гроші на лікування. Якби дядько не хворів, то цього злочину він би не вчиняв.

Жовківський районний суд Львівської області визнав його винним та обрав мінімальне покарання відповідно до ч 1 ст. 368 КК України, оштрафувавши на ₴17 тис. із забороною на 1 рік займати організаційно-розпорядчі посади. Додамо, що максимальне покарання, передбачене за подібні злочини, – 4 роки позбавлення волі.