Вранці 13 серпня поліція затримала в столичному аеропорту «Жуляни» керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка, який намагався втекти з країни. За даними правоохоронців, Власенко налагодив злочинну схему розтрати майна корпорації, збитки від якої перевищують 57 млн доларів.

Як влучно зазначає Сергій Лещенко в своїй авторській програмі “Чесна політика”на 24 каналі: “восени 1996 року її вперше обрали депутатом парламенту. Тоді 36-річна Тимошенко була відома в Києві та Москві як спритна бізнесвумен. Далі продовж 25-ти років вона потрапляла в кілька гучних корупційних скандалів, вийти сухою з яких допомагали ймовірно зв’язки і депутатський мандат.

Схема через яку затримали Власенка доволі звична для українських реалій. Так, державна корпорація експортувала зерно не напряму, а через пов’язані фірми за нижчими цінами, а різниця осідала на рахунках за кордоном.

Треба пояснити, хто такий Андрій Власенко, якого затримали за корупцію. Це довірена особа Юлії Тимошенко та двоюрідний брат її депутата та адвоката Сергія Власенка.

Андрій Власенко очолив державну компанію у 2020 році за квотою Юлії Тимошенко. Це доволі неочікуваний кандидат, оскільки Тимошенко є критиком влади та навіть пророкує новий майдан через високі тарифи.

Як же її ставленик отримав крісло? Це приклад типової української політичної корупції – на заміну за голоси фракції Тимошенко під час голосування за бюджет 2021 року, вказує Лещенко

Тоді виникає інше запитання – навіщо Володимиру Зеленському були потрібні голоси Тимошенко? Треба подумки повернутися в осінь 2020 року. Президент перебував у найслабшому стані з моменту свого обрання.

Олігарх Ігор Коломойський на той момент зміг переагітувати декілька десятків депутатів від “Слуги народу”. Створили неформальну “групу Коломойського” на чолі з Олександром Дубінським, на якого згодом уряд США наклав санкції за співпрацю з російським агентом Андрієм Деркачем.

Зараз, через рік, такий сценарій виглядає майже фантастично. Адже сьогодні Зеленський має активну монобільшість. Але рік тому він підстрахувався голосами Тимошенко під час ухвалення бюджету.

Паралельно Медведчук розхитував виборче ядро Зеленського на Півдні та Сході України, використовуючи свої телеканали як пропагандистську зброю. А підконтрольний Олександру Тупицькому Конституційний Суд:

  • почав скасовувати антикорупційні реформи;
  • визнав перебування Артема Ситника незаконним на чолі НАБУ;
  • підібрався до скасування земельної реформи.

Зараз, коли минув рік, Зеленський входить у новий політичний сезон повністю в іншій формі. Медведчука позбавили телеканалів та права вільно пересуватися, його вивели з політичної гри.

Тупицький перетворився на підсудного і вже пів року не може потрапити до Конституційного Суду. Коломойського, придушеного санкціями США, позбавили впливу на державну компанію Центренерго. Він був змушений вивести з гри свого “міньйона” Дубінського, який вже декілька тиждень не робить жодних публічних заяв, зауважує Лещенко.

Тимошенко залишилась без підтримки
А виявлена на державній корпорації корупція стала подарунком долі, щоб завдати подвійного удару. Не тільки позбавити її сталого грошового потоку, але і зробити публічне викриття її практик.

Сама Тимошенко упродовж двох тижнів жодним словом не прокоментувала затримання її соратника на корупції. Водночас схоже, влада поцілила у самісіньке серце клану Тимошенко. Адже Андрій Власенко був лише номінальним керівником, який підписував документи.

Неформальним “смотрящим” за Державною продовольчо-зерновою корпорацією злі язики називали зятя Юлії Тимошенко Артура Чечоткіна.

Приховані зв’язки нардепки

Ситуація ще ускладнюється для Тимошенко тим, що її керівник державної компанії у першому півріччі 2021 року в середньому отримував 423,6 тисячі гривень зарплати на місяць. Тоді як сама Тимошенко дуже жорстко критикувала керівництво прибуткового “Нафтогазу” за великі зарплати.

Сам зять Тимошенко Артур Чечоткін донедавна був власником “Укрбудінвестбанку” – дуже дрібної фінансової установи, завдяки якій вдалося підсвітити зв’язки Тимошенко з Віктором Медведчуком.

Так, саме цій фінансовій установі Медведчук довірив свої гроші – на території України аж до запровадження санкцій він зберігав гроші тільки в сімейному банку Тимошенко.

Водночас українці зазначають, що скандал із Власенком відкриває очі народу на так звану Леді Ю, яка замість того, аби робити кращим і доступнішим життя простих громадян, робить все те саме, але для себе і своїх рідних.