385183849
Українська сторона висловила нерозуміння у зв'язку з бездіяльністю Ради Безпеки ООН в окупованих регіонах Донбасу.

На цьому наголосив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час виступу в п'ятницю в РБ ООН.

"Як непостійний член Радбезу Україна не з чуток знає, що іноді РБ ООН не може оперативно відреагувати на загрози цивільному населенню. Важко пояснити бездіяльність Ради у відповідь на прямий запит щодо миротворчої місії ООН. Їхня присутність на місцях забезпечила б додатковий захист цивільних осіб та мала б свій внесок у припинення насильства", – заявив представник МЗС України.

Він підкреслив, що заклики офіційного Києва в Радбезі "не були почуті".

"Незаконні збройні формування за безпосередньої підтримки регулярних ЗС Росії продовжують воювати в окремих районах Донецької та Луганської областей України зі згубними наслідками для цивільних осіб, які проживають там. Цивільні особи заплатили найбільшу ціну" в конфлікті на сході України. Так, починаючи з 2014 року, близько 2 тис. цивільних громадян було вбито під час збройних зіткнень, в основному в результаті невибіркового обстрілу населених пунктів з різних артилерійських систем".

"У ситуації, коли РБ ООН залишається заблокованою, Україна змушена використовувати інші можливості на регіональному рівні для встановлення збройної міжнародної присутності на окупованих територіях з метою захисту цивільного населення та забезпечення повної імплементації Мінських угод", – продовжив Кислиця.