Наші статті
Подобається

Україна обігнала Росію у рейтинзі добробуту країн світу

04/11/2014     Автор: Яна Романська
Україна обігнала Росію у рейтинзі добробуту країн світу

Кожен з нас читає в інтернеті, бачить на телебаченні, слухає по радіо про те, що російська нафта падає в ціні (зараз вже досягнула ціни 2010 р.), рубль дешевшає, еміграція збільшується.

Як сповіщає Інтерфакс-Україна, що за 2014 рік британський Legatum Institute склав рейтинг  добробуту країн світу (2014 Prosperity Index). Відповідно до нього Росія здала позиції – знизилася аж до 68 позиції (спустилась аж на 7 позицій від минулого року). Це стало найгіршим показником серед європейських країн.

Щодо України у цьому рейтингу, то є позитивні зміни, з 64 місця пересунулась на 63.

Лідерами рейтингу знову стала Норвегія, потім Швейцарія, Нова Зеландія (покращила свою позицію на три позиції). Серед пострадянських країн найкращий рейтинг має Литва (42) і Латвія (44), Білорусія піднялась з 58 на 53 місце.

Щоб розуміти за що Legatum Institute виставляє рейтинг, варто знати вісім категорій: економіка, освіта, охорона здоров’я, свобода, безпека, можливість підприємництва, управління і соціальний капітал.

Звичайно, рано називати втрати Росії великими та нищівними, адже з 1991 року, коли Україна формувалась як держава, РФ процвітала у фінансовому плані. Демократія, зрозуміло, пасла задніх, проте фінанси країн сильно відрізняються. Тому говорити про явну шкоду економіці РФ, як наслідок, про зниження стандартів життя ще рано. Ціні на нафту є куди падати.

 

Автор: Yavkubi