В Україні вводять накопичувальну пенсійну систему.

З 1 січня 2017 року держава вводити накопичувальну пенсійну систему, при цьому не відмовляючись від солідарної системи.

Повідомляє Корупція. інфо

Накопичувальний пенсійний фонд – цільовий позабюджетний фонд, на який надходять внески застрахованих людей. Внески перебувають на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання доходу на користь застрахованих.

Їх активи використовують для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат, а в деяких випадках також членам їх сімей або спадкоємцям.Закон визначає, що накопичувальна пенсійна система базується на засадах накопичення в Накопичувальному фонді або в недержавних пенсійних фондах.

Накопичувальна система стосується людей, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та яким на дату запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду виповнилося не більше 35 років і які платять внески, або внески сплачуються за них в накопичувальну систему пенсійного страхування.

Очікують, що до 2022 року відсоток відрахувань до накопичувального фонду повинен скласти близько 7%. При збереженні разом з накопичувальної, ще й солідарної пенсійної системи, деяким людям доведеться відраховувати спочатку на 2%, а пізніше на 7% більше пенсійних виплат.