Рідкісну й небезпечну знахідку виявили 25 травня неподалік Полтави у селі Івонченці.
Авіаційну фугасну бомбу вагою 250 кілограмів і завдовжки близько півтора метра знайшли на узбіччі дороги, – передає Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО!!! У Чернігові літак звалився в приватний двір: є жертви! Ви не повірите, що там зараз коїться(ФОТО)

 

– Лежала не дуже глибоко під землею. Те, що знайшли, добре, адже спалювання трави, наприклад, могло призвести до того, що снаряд розірвався, – розповів Віталій Шкаревський, речник ГУ ДСНС у Полтавській області.
Люди про знахідку, а це, припускають, могли бути шукачі артефактів із металошукачем, одразу повідомили рятувальників. Коли ті виїхали на місце, виявилося – снаряд німецького виробництва й несе небезпеку.
– Нерідко бомби, які скидали над Україною, не розривалися і долежали до нашого часу. Проте висока температура або сильний удар можуть призвести до детонації і через кілька десятків років, – пояснив представник ДСНС.
У випадку з цією бомбою пощастило, адже її при перевірці впевнилися, що її можна транспортувати.
– Кілька років тому подібний снаряд виявили в Котельві неподалік будинків. Виявилося, що її перевозити вкрай небезпечно, тому вирішили підривати на місці. Для цього викопали відвідні траншеї, насипали землю. Це дуже кропітка і затратна по часу робота, – розповів Віталій Шкаревський.
А небезпека вибуху такого снаряду чимала – осколки розлітаються на кілометр.
З Івонченців бомбу вивезла піротехнічна група Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області у безпечну зону й підірвали.