Через аномальну спеку в Україні збільшилася кількість пожеж, усього в Україні торфовища горять у 32 місцях. Про це заявив голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Про це повідомляє "ТСН", передає Корупція Інфо.

1

"У зв'язку з аномальною теплою і сухою погодою, яка триває у нас досить-таки тривалий період, значно зросла кількість пожеж у природних екосистемах. В цілому за літні місяці температура повітря перевищила від 1,5 до 3° С середні показники. Кількість опадів становила всього лише від 15% до 40% від норми. Абсолютний максимум температур становив до 37 °С", – зазначив Чечоткін.

За його словами, кількість пожеж цього літа зросла в 1,4 разу в порівнянні з аналогічним показником за минулий рік, при цьому площа, охоплена вогнем, зменшилась на 189 га.

У лісових масивах кількість пожеж зросла в 1,8 разу, проте в 2,5 разу зменшилася їхня площа. Кількість пожеж на торфовищах зросла в 4 рази, при цьому площа збільшилася в більш ніж 8 разів.

Чечоткін заявив, що на сьогодні ДСНС разом з іншими органами влади здійснює гасіння 32 вогнищ загоряння на торфовищах, 16 з них – у Київській області, в Івано-Франківській – 5, Рівненській – 5, Волинській – 2, Полтавській – 2, в Чернігівській, Житомирській та Вінницькій областях – по одному вогнищу. Всього до гасіння пожеж залучено 378 людей особового складу та 110 одиниць техніки, з них 230 осіб – спецрятівники ДСНС і 72 одиниці техніки, додав голова ДСНС.