В Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу "Озурдекс". Про це повідомляє Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

"У зв'язку з надходженням повідомлень від регуляторного органу у сфері контролю якості лікарських засобів Республіки Ірландія (Health Products Regulatory Authority) по виявленню силіконової частки в голці аплікатора в серіях E81083, E80567, E79922, E79891, E79233F, Е79233 лікарського засобу Озурдекс ™, виробництва" Аллерган Фармасьютикалз Ірландія ", Ірландія, і відповідно до Конституції України … заборонено до реалізації, зберігання та застосування всіх серій лікарського засобу ОЗУРДЕКС ™ для інтравітреального введення, 700 мкг по 1 апплікатору, що містить імплантат, місці з пакетом-поглиначем вологи, в пакет з фольги, по 1 пакету з фольги у картонній коробці ", – йдеться в документі.

Всі аптеки повинні невідкладно після отримання даного розпорядження перевірити наявність всіх серій лікарського засобу і вжити заходів щодо вилучення його з обігу шляхом знищення та / або повернення постачальнику (виробнику) та повідомити територіальний орган Держлікслужби про вжиті заходи щодо виконання даного розпорядження.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Озурдекс" застосовується для лікування дорослих пацієнтів:


  • з макулярною набряком, який виник внаслідок оклюзії центральної вени сітківки або оклюзії гілки вени сітківки;

  • із запаленням заднього сегмента ока у вигляді неінфекційного увеїту;
  • з порушенням зору в результаті діабетичного макулярного набряку, в яких псевдофакічних очей або для яких некортікостероідная терапія неефективна або неприйнятна.