В Одеському новому житловому комплексі “Острова” в п’ятницю ввечері спалахнула пожежа. За свідченнями городян, хоча будинок побудований недавно, в ньому спочатку були проблеми з проводкою і подачею електрики, що могло призвести займання.

 

Про це повідомляє видання “Думська”.

Житловий комплекс здали лише рік тому. Однак електрику досі подається з тимчасової гілки, через те, що кабель, до якого “Острова” повинні були під’єднати, пошкодили ще під час будівельних робіт. А забудовник так і не домовився з містом, як його відновлювати і хто це оплатить.

Також стало відомо, що світло в будинку постійно вимикали вечорами, коли максимальне число людей перебували вдома і користувалися електроприладами. Понад рік мешканці виходили на страйк, вимагаючи, щоб будівельна компанія усунула проблему – але безрезультатно.

“Одна підстанція квартир на 600. За електрику мешканці за лічильником платять не РЕСу, а забудовнику, який дає енергію від підстанції з будівництва.

З проводкою від “Кони” (будівельна компанія цього будинку, – ред.) Була проблема, не працювала протипожежна сигналізація. Це сьогодні дим був. А якби він повністю горів, ви уявляєте, що тут було б? Були б жертви “, – зявив громадський діяч Артур Луцький Українській службі новин.

В результаті тимчасова лінія не витримала навантаження: після стрибка напруги вибухнули всі елетрощитки і загорілася проводка. Пожежна сигналізація не спрацювала.

“У підвалах завал. Куди дивилася пожежна охорона? У всіх будинках після пожежі в “Вікторії” проводилася перевірка пожежної безпеки. Ви бачили всередині хоч щось пов’язане з пожежною охороною?”, – каже Артур Луцький.

Після приїзду пожежних з’ясувалося, що їх сходи не дістає до верхніх поверхів. До того ж пожежники довго не могли проїхати через припаркованих машин. А під час гасіння у них рвалися шланги.

О 12 годині ночі в ДСНС повідомили, що пожежу ліквідовано. Рятувальники евакуювали з будинку 43 людини, в тому числі вісьмох дітей. 15 мешканців вийшли з будинку самостійно. За інформацією на даний момент, ніхто з мешканців не постраждав.