м

Глава парламентського комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко 22 квітня провів зустріч з представниками Американської торгової палати в Україні, а також операторів мобільного зв'язку щодо їх правок до законопроекту № 1888. АТП звернулася до Данченко з листом і попросила відкликати зазначений законопроект.


За інформацією ЕП, він може бути винесений на голосування в першому читанні в парламенті в четвер, 23 квітня.
На думку експертів АТП, положення законопроекту не призведуть до дерегулювання використання радіочастотного ресурсу в Україні і можуть завдати значної шкоди впровадженню третього покоління зв'язку (3G).
Як писала ЕП, законодавча ініціатива Данченко повертає скасовану в минулому році норму щодо реєстрації легально заведених в країну мобільних пристроїв в базі ідентифікаторів (кодів IMEI). Її знову буде вести "Укрчастотнагляд".
Нелегальні апарати мобільні компанії повинні будуть відключити від мережі.
Як зазначено в листі АТП, така норма несе ризик обмеження можливостей користування громадянами своєю власністю.

"Я хочу бути відвертим і прозорим… Я вважаю, що це відкритий лобізм трьох мобільних операторів", – розпочав зустріч Данченко.


На що представник АТП додав, що виражає інтереси чотирьох операторів – ще й "Укртелекому".

"На мобільних операторів лягає найбільший вантаж", – сказав він, підкресливши, що законопроект, який пропонується до першого читання є незбалансованим.


У дискусію постійно намагався включитися депутат від опозиційного блоку Юрій Мороко. Представники парламенту перебивали один одного.

"Я буду зустрічатися з членами американської палати, або я зараз зустріч завершу", – попередив Данченко.


Він додав, що вже й так прислухався до ряду зауважень АТП за проектом і зняв ряд норм. Зокрема норму по вимірюванню ефективності використання радіочастотного ресурсу.

"Виключення цього терміна звільняє від відповідальності десятки компаній, які за копійки купили радіочастоти і не використовують їх", – вигукнув Данченко.


Він натякнув, що виключення таких норм буде тільки сприяти корупції.
На що представник АТП відповів, що захищатиме корупцію він не має наміру, а просто хоче домогтися об'єктивності ініціативи по відношенню до всіх порушених сторонам.
У дискусію знову спробував вменшаться Мороко. Побачивши це, Данченко встав, особисто запросив представника АТП до себе в кабінет і швидко покинув зал, в якому проходила нарада.

"Це у вас не ТОВ" Датагруп ", а комітет Верховної Ради", – кинув услід Мороко.


Данченко до приходу в парламент був генеральним директором цієї компанії.
Мороко додав, що на голосування для депутатів були підготовлені роздруківки висновків комітету, які не відповідають дійсності і нібито йде фальсифікація.