200 співробітників МВС з першої тисячі нашого списку звернулися до фонду BYSOL з проханням виключити їх з нього.

Про це в прямому ефірі каналу Дождь заявив представник фонду Ярослав Лихачовський.

Хочемо зазначити, що на наш бот @militsiya_s_narodom_bot після публікації теж прийшло дуже багато рапортів про звільнення від чесних міліціонерів, для яких образливо перебувати в одному списку з продажними псами антинародного режиму Лукашенка.

У міру надходження ми видаляємо з бази чесних людей. І ми можемо гарантувати – в Новій Білорусі вони зможуть зайняти місце в силових структурах. І тоді вони будуть по-справжньому служити народу і країні, а не охороняти капітали і безпеку сім’ї чокнутого узурпатора-кровопивці.

Якщо лошки-петушки продовжать сьогодні жесть – ввечері чекайте від нас нової смакоти. Балаклава не врятує нікого!

У свою чергу, в Бресті пройшли сутички з ОМОНом. Злочинці в чорній формі стріляли в повітря, летіли пляшки – пише Нехта.

Також, стало відомо, що в найближчі дні 30 білоруських дипломатів будуть звільнені з дипломатичної служби.

Посли Білорусі в Іспанії, Латвії та Словаччини підуть у відставку. Також звільняють співробітників центрального апарату МЗС і закордонних установ Білорусі при Євросоюзі, Латвії, Польщі, Індії, ОАЕ та інших країнах.

Звільняють навіть єдиного дипломата, який говорить по-індонезійському, а також молодих білоруських дипломатів і випускників МДІМВ.

«Причини звільнення: розміщення в особистих соцмережах своєї громадянської позиції про незгоду з фальсифікацією виборів і актами насильства щодо мирних демонстрантів з боку ОМОНу, а також за відмову фальсифікувати вибори», – написав Павло Латушко в своєму Телеграм.

До слова, Канадський історик і визнаний експерт з Білорусі висловився про ситуацію з протестами в Білорусі і ролі Росії.

Наводимо основні тези інтерв’ю.

Протести в Білорусі – не проєвропейські, хоча і не проросійські, це дуже своєрідний протест, дуже місцевий.

Багато що залежить від того, чи збереже опозиція той імпульс протесту, який ми бачимо зараз, чи продовжать вони виходити на вулиці. Зараз поновилися заняття в навчальних закладах, погода буде ставати холоднішою, людей продовжать залякувати насильством з боку міліції, втратою роботи, це вже відбувається кожен день, і в цих обставинах потрібна велика сміливість, щоб продовжувати протест.

Вторгнення Росії мені здається малоймовірним.

Я впевнений, що чим довше протест триватиме, тим більше впевненість в тому, що Лукашенко впаде. Режим не може зберігати такий же високий рівень реакції весь час – з часом тримати армію в постійній готовності буде обходитися все дорожче, ОМОН в кінці кінців буде виснажений своєю жорстокістю, і ми вже зараз бачимо, як деякі представники еліти йдуть від Лукашенка в протест, чого раніше не було.

Росія буде основним гравцем в ситуації навколо Білорусі.

Лукашенко дуже близький до того, щоб роздратувати Путіна. Я маю на увазі, що деякі речі, які він вже зробив – наприклад, захоплення цих найманців «вагнеровців» і звинувачення їх у тому, що вони були заодно з опозицією і готували протести – виглядали явною провокацією і повинні були розлютити Путіна всерйоз. Якби таке сталося в Києві, то наслідки з боку Москви б уже наступили.

Путін не вибрав до кінця жодну зі сторін конфлікту в Білорусі, і Лукашенко, як ми знаємо, його дратує. Це означає, що Путін хоче відставки Лукашенка з часом, але перед ним постійно постає питання – хто його замінить? І Путін, перш за все, побоюється, що йому на зміну прийде хтось прозахідний, налаштований на зближення з ЄС.

У певному сенсі Білорусь важливіша для Росії, ніж Україна. У Білорусі є рівне і доброзичливе ставлення до Росії.