З самого ранку 17 листопада під стінами Верховної Ради неспокійно. Сьогодні, тут о 09:00 розпочалася акція протесту підприємців та руху SaveФОП.

Учасники акції перекривали проходи до будівлі Ради. Вони зупиняли кожного народного депутата і пропускали його тільки в тому випадку, якщо той пообіцяє підтримати їх законопроекти.

До протестувальників вийшов лідер “Європейської солідарності”, п’ятий президент Петро Порошенко. Він заявив, що представники малого і середнього бізнесу зібралися на вулиці через безглузді дії влади в умовах пандемії. Через це “Європейська солідарність” вже ініціювала відставку голови профільного комітету Верховної Ради Данила Гетманцева.

Петро Порошенко також зазначив, що народні депутати повинні негайно проголосувати за продовження режиму пільгового оподаткування фізичних осіб-підприємців.

У свою чергу в телеграм-каналі Klymenko Time зазначили, що “SaveФоп” – це організація, тісно пов’язана з Порошенком через ряд осіб.

До мітингуючих під Радою “saveфопівців” вийшов Порошенко. І заявив, що в парламенті ініціювали відставку глави податкового комітету, “слуги народу” Гетьманцева, який, за його словами, зараз “знищує податкову систему України”.

Картинку зробили красиву. Порошенка хапають за руки, фотографуються з ним, кричать “Ура!”.

У цьому місці треба нагадати, що “SaveФоп” – це організація, тісно пов’язана з Порошенком через ряд осіб, серед яких Сергій Доротич, Ксенія Ляпіна та навіть його особистий бухгалтер Ніна Южаніна.

Загалом, ті ще захисники малого та середнього бізнесу. Або у когось були думки, що вони всі свої прапори вдома на швейних машинках шиють?

Так, не заперечуємо, що у всій цій історії є частка ініціативи знизу, учасників за ідею. Але “драйвери” і “пушери” зверху – добре відомі. І їм не вперше використовувати людей на вулицях для хитання ситуації в країні з метою захоплення влади.

Також відзначимо, що соратниця Петра Порошенка Ніна Южаніна була одним із ініціаторів фіскалізації ФОПів

Порошенко на захист ФОПів вимагає відставки Гетманцева і прийняття закону Южаніної.
Смішно, так як правда ініціатором фіскалізації ФОПів були саме він і Южаніна.
Нагадаємо йому.

Також раніше в телеграм-каналі Klymenko Time повідомляли про прямий зв’язок екс-президента України Петра Порошенка та організації “SaveФоп”.

Що стосується об’єднання SaveФОП, про який ми сьогодні вже писали. Організації, яка і є одним з ініціаторів мітингів останніх днів. Та й в принципі вже не вперше виступає з темою захисту підприємців.

Ми просто хотіли всім, хто відчуває якісь симпатії до цих акцій, дати невелику “таблетку для пам’яті”.

Якщо коротко – на манежі все ті ж, не ведіться. Це чисто політичний проект, який до інтересів підприємців не має ніякого відношення.

Зрозуміти це просто, побачивши в числі організаторів або пов’язаних осіб таких фігур як, наприклад, Сергій Доротич, Ксенія Ляпіна.

Хто такий Сергій Доротич? Громадський діяч, організатор податкового Майдану 2010 року і євромайдану 2013 року. При Порошенко був членом на громадських радах при Держрегуляторній службі (головою служби була Ляпіна), Мінекономрозвитку, Фіскальної службі. Також він лідер ГО “Сила Громад”, яка системно працює на Порошенко.

“Сила Громад” пов’язана також з якимсь меценатом Андрієм Карпенко. Карпенко був лідером однойменної партії “Сила Громад”, яку пізніше перейменували в “Партію Антона Яценка”, новий лідер якої зараз сидить в Раді від групи “За Майбутнє” (до цього він був в БЮТ, пізніше – в Партії Регіонів і членом президії партії “Відродження”. В цілому дуже відома персона, прозвана “хрещеним батьком тендерної мафії”).

Хто така Ксенія Ляпіна? Вона – типовий представник “помаранчевої коаліції”. У 2002 і 2006 роках балотувалася від партії “Наша Україна”, в 2007 вже від “Наша Україна – Народна самооборона”, а в 2012 році таки потрапила в Раду, але вже від партії “Батьківщина”. “Народний фронт” був поки її останнім партійним притулком – від нього вона балотувалася в 2014 році.

Ляпіна довго працювала при Порошенко на посаді голови Державної регуляторної служби.

Прихильники двох Майданів і професійні активісти. Відмінні захисники підприємців. Те що треба. Правда, чому вони в 2014-2019 нічого хорошого для них не зробили – “науці невідомо”.

До речі, епізодично в цій тусовці з’являється і “бухгалтер Порошенко”, Ніна Южаніна. Теж дуже велика захисниця підприємців. Яка нічого не зробила для них, очолюючи (!) в минулому в Раді цілий комітет з питань податкової та митної політики.

Оксану Продан ще підтягніть. Щоб дежавю-2010 було вже по повній.