У Мінсоцполітики роз'яснили новий механізм осучаснення виплат пенсіонерам

У Міністерстві соціальної політики України розвінчали міф про те, що пенсії в солідарній системі нібито зменшуватимуться або залишаться на колишньому рівні, а підвищення виплат 2019 року не буде.

"Стверджується, що з наступного року мінімальна зарплата зростатиме, а пенсія нібито залишиться на існуючому рівні. Тут правди рівно половина – правда в тому, що мінімальна зарплата зростатиме, але насправді зростатиме і пенсія", – зазначили в прес-службі Мінсоцполітики.

Відомство нагадало, що пенсійна система запускає механізм автоматичного осучаснення пенсій. Це означає, що кожен рік пенсії автоматично перераховуються за єдиною для всіх формулою: 50% зростання інфляції плюс 50% зростання середньої заробітної плати.


 Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці


"На отриманий за цією формулою відсоток будуть підвищені пенсії. Темпи цього зростання дозволять не тільки уникнути знецінювання пенсійних виплат від інфляційних процесів, а й перекрити їх, збільшивши реальний дохід пенсіонерів", – зазначають в Мінсоцполітики.

У міністерстві також наголошують, що зростання мінімальної зарплати продовжить детінізацію економіки. Також збільшення мінімальних зарплат сприяє зростанню рівня середніх зарплат.

Як відомо, мінімальна зарплата зросла з 3 200 гривень до 3 723 гривень. Зазначимо, влада обговорювала підвищення "мінімалки" до 4100-4200 гривень, однак наразі цього не сталося. Як попереджав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, таке зростання мінзарплати 2018 року можливе тільки в разі активного економічного зростання.

А за даними Держстату, кількість співробітників із заробітною платою понад 10 тисяч гривень у червні 2018 року зросла з 17% до 26,8%