«Укрзалізниця» в тестовому режимі повертає воєнізовану охорону в пасажирські поїзди, повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у Telegram.

«Безпека пасажирів — безумовно одне з найважливіших питань. Тому ми продовжуємо впроваджувати низку заходів, направлених на забезпечення дотримання пасажирами правил поведінки на залізничному транспорті. На першому етапі працівники воєнізованої охорони Укрзалізниці супроводжуватимуть 10 пасажирських поїздів. Надалі їх перелік буде збільшено», — сказав міністр.

З його слів, на першому етапі близько 40 співробітників супроводжуватимуть 10 пасажирських поїздів:
— № 10/9 Маріуполь — Київ
— № 29/30 Київ — Ужгород
— № 38/37 Київ — Запоріжжя
— № 49/50 Київ — Трускавець
— № 63/64 Харків — Київ
— № 79/80 Дніпро — Київ
— № 92/91 Львів — Київ
— № 102/101 Київ — Херсон
— № 106/105 Одеса — Київ
— № 136/135 Київ — Покровськ

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрика, вказані співробітники воєнізованої охорони Укрзалізниці перед кожним рейсом проходитимуть інструктаж. Також вони забезпечені спеціальною формою одягу та знаками розрізнення. Планується що на старті проєкту у ньому будуть задіяні до 40 співробітників воєнізованої охорони щоденно.

Також Укрзалізниця продовжить оснащувати вагони поїздів камерами відеофіксації. Наразі вони встановлені майже у третині вагонів, що наразі задіяні у перевезеннях. Зокрема, у всіх швидкісних поїздах, новозбудованих вагонах та тих, що пройшли капітально-відновлювальний ремонт.

«Робота із встановлення камер відеофіксації продовжуватиметься і надалі. Їх наявність – одна із вимог до нових вагонів, які ми замовляємо у заводу-виробника, а також їх встановлюємо при кожному капітально-відновлювальному ремонті. Зокрема, цьогоріч заплановано модернізувати 29 вагонів і вже придбали 18 нових», — зазначив Іван Юрик.