ато-1024x650

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроекти №2531 і №2154, які передбачають заборону або обмеження використання мобільного зв’язку у зоні бойових дій. Як передбачається, дозвіл на використання «мобільників» буде давати командир військової частини, передає Корупція.інфо з посиланням на Пресу України.

Ініціатором законопроекту виступив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. 

Зокрема у законопроекті Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України №2531 йдеться про те, що «військовослужбовцям, що виконують обов’язки військової служби, забороняється користуватися особистими засобами мобільного зв’язку: у районах проведення антитерористичної операції; в умовах надзвичайного стану чи під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії».У свою чергу законопроект №2154 передбачає, у разі потенційної загрози або небезпеки командир військової частини має право приймати рішення про заборону дзвінків.

Також визначений конкретна процедура вилучення і повернення військовим батарей живлення.

Ініціативу нардепів у соцмережі прокоментував радник міністра інформаційної політики Олександр Бригинець:

«Заборона мобільного зв'язку на фронті – це вкрай потрібно. Я писав про це не раз. Питання не в змісті розмов, а в тому, що достатньо промоніторити радіопростір і побачити де багато телефонів (туди ракету, міну, тощо), а де їх немає (туди групу прориву). У кожного бійця є прилад особистого на нього наведення – я про це птсав багато разів. І ось ВР теж це зрозуміда, але шкода, що лише в першому читанні…. Невідомо ще скільки проблем виникне, поки настане оте 2 читання. Я б заборонив, а потім вносив зміни і уточнював…. Хоча в 10-кілометровій зоні навколо лінії зіькнення. Я принаймні не користуюсь телефоном на передовій… І іншим не раджу», – написав Бригинець.