путін віна

Поплічники Бориса Нємцова – опозиціонери Російської Федерації опублікували деякі основні тезиси докладу «Путін. Війна» про участь Росії у війні на сході України. Доклад повністю буде опубліковано у вигляді 64-сторінкового дослідження, що об'єднало в собі свідоцтва, що публікувалися раніше в ЗМІ, і власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутності російських збройних сил на сході України.

Новину повідомляє «Преса України» з посиланням на російські ЗМІ, передає Корупція.інфо

«Я придумав, що робити. Треба написати доповідь «Путін. Війна», видати його великим тиражем і роздавати на вулицях. Розповімо, як Путін розв'язав цю війну. Тільки так ми переможемо пропаганду», – такими словами починається доклад Нємцова «Путін. Війна».

Пропонуємо вашій увазі свого читача 5 основних тезисів з цієї доповіді:

1. Щодо особового складу військ Російської Федерації, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Повідомляється, що не менше 150 російських солдатів загинули в серпні 2014 року. Відомо, що тоді, українська армія перейшла в наступ, але була зупинена під Іловайськом російськими військами. Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб. і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їх загибелі.

2. За даними Нємцова близько 70 російських, а з них 17 десантників з Іваново, за загинули в січні-лютому 2015 року під містом Дебальцеве. На той момент солдатів, відправлених на Донбас, стали звільняти з армії і видавати за добровольців. Міноборони Росії обіцяв платити компенсації за смерть і каліцтва, незважаючи на звільнення. Проте, як зазначає Нємцов в доповіді, обіцянки виконано не було.

3. Щодо фінансових вкладів Російської Федерації у війну на Донбасі. 53 млрд рублів було витрачено з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців. Це стверджує співавтор доповіді, директор по макроекономічним дослідженням ВШЕ Сергій Алексашенко. За його підрахунками, що 21 млрд рублів знадобилося на утримання 6 тисяч добровольців, 25 млрд рублів на підтримку 30 тисяч місцевих ополченців, 7 млрд рублів на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

4. Також співавтор доповіді «Путін. Війна» вказує на те, що 80 млрд рублів було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року.

5. Сергій Алексашенко представляє публіці фінансові втрати росіян через приєднання Криму до складу РФ. За його підрахунками російські громадяни втратили 2 трлн рублів зі своїх зарплат і 750 млрд рублів зі своїх заощаджень. Це пов’язано із західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

Цікавим фактом залишається те, що ніхто з авторів цієї доповіді за допомогою до відомих правозахисників не зверталися. У цьому запевняє секретар Союзу комітетів солдатських матерів Росії Валентина Мельникова: «Борис до нас не звертався. Ні ПАРНАС, ні Ілля Яшин, ні Вадим Прохоров до нас теж не звернулися».