Главі СБУ Василю Грицаку, який вже не працює, видали величезну зарплату з кишень простих українців, всупереч вимозі президента Володимира Зеленського.

Близько місяця тому чинний керівник відомства пішов у відпустку. Але, як стало відомо, нещодавно йому виплатили зарплату за червень. Блогер і кандидат в депутати від президентської партії «Слуга народу» Максим Бужанський на своєму Telegram-каналі нагадав, хто винен в істотній втраті українського бюджету.

22 травня, відразу після інавгурації, президент Володимир Зеленський призначив першим заступником глави Служби безпеки України керівника своєї партії «Слуга народу» Івана Баканова. З 3 червня він виконує обов'язки глави ведоства замість Василя Грицака. Останній вже не бере участі в роботі, проте отримав за минулий місяць 72 338 гривень. Про це СБУ відзвітувала у відповідь на запит ЗМІ.

Справа в тому, що Василь Грицак вже давно подав рапорт на звільнення. Однак Верховна Рада досі не схвалила його відставку. Хоча Володимир Зеленський зажадав цього ще під час інавгурації. Таким чином, у бухгалтерії СБУ не було ніяких підстав не виплатити йому зарплату за червень. Розмір окладу Василя Грицака при цьому не уточнюється. Його зарплату повідомили вже з урахуванням надбавок, доплат і премій. Василь Грицак продовжує офіційно відпочивати.