За звільнення Грицака проголосували 334 депутати.

Народні депутати підтримали подання президента про звільнення Василя Грицака з посади голови Служби безпеки України. За звільнення Грицака на пленарному засіданні в четвер, 29 серпня, проголосували 334 народних депутати.

Як повідомлялося, 6 червня Верховна Рада не підтримала відставки міністра оборони Степана Полторака, міністра закордонних справ Павла Клімкіна та голови СБУ Василя Грицака. Частина депутатів зажадали від президента Володимира Зеленського назвати кандидатури на заміщення цих посад.20 травня, виступаючи в парламенті після прийняття присяги, президент України Володимир Зеленський закликав депутатів звільнити голову СБУ Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака. Полторак і Грицак подали рапорти про відставку. Однак звільняти голів Міноборони, СБУ і ГПУ і призначати нових без згоди парламенту президент не може.

30 травня Зеленський вніс у Раду подання на звільнення Грицака, Полторака і міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Депутати Верховної Ради 9 скликання призначили Івана Баканова головою Служби безпеки України.

 

Кандидатуру, запропоновану президентом Володимиром Зеленським, підтримали 319 депутатів.

Іван Баканов фактично вже керував Службою безпеки України влітку: тимчасово виконував обов’язки голови як перший заступник голови СБУ.