Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав дорожню карту про проведення в країні вакцинації від коронавірусу на 2021-2022 роки.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. Згідно з документом, за цей період планується охопити щонайменше 50% населення.

Дорожня карта передбачає п’ять етапів вакцинації. Перший повинен початися в січні, однак терміни можуть бути зрушені.

“Імунізація буде проводитися на базі кабінетів і пунктів щеплення, яких зараз в Україні налічується понад 11 тисяч. Також будуть організовані мобільні бригади по імунізації і тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини”, – пояснив міністр.

Степанов підкреслив, що вакцинація буде виключно добровільною.

Хто отримає вакцину на кожному з етапів

⚡️Сьогодні підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.

✔️Цей…

Опубліковано Максим Степанов Четвер, 24 грудня 2020 р.

Відповідно до опублікованого плану, в першому етапі планується вакцинувати близько 335 тисяч українців, серед яких – медпрацівники, працівники соціальних установ і військовослужбовці, які перебувають в зоні ООС. У категорію другого етапу вакцинації увійде приблизно 2,3 мільйона осіб. Йдеться про працівників лікарень, людей старше 80 років і працівників соціальної сфери.

Третій етап охопить близько 7,2 мільйона осіб. Щеплення отримають люди у віці від 65 до 80 років, працівники екстрених державних служб, вчителі та інші працівники освітньої сфери. Під час четвертого етапу вакцинують приблизно 11 мільйонів громадян, серед яких – громадяни від 18 до 64 років, укладені і працівники пенітенціарних установ, жителі тимчасово окупованій території, а також люди, що знаходяться в групі ризику.

Решта громадян України зможуть отримати щеплення від коронавірусу в ході п’ятого етапу плану вакцинації. Всього планується вакцинувати близько 19 мільйонів осіб.

Також він заявив про те, що жорсткий карантин, запланований в Україні з 8 по 24 січня 2021 року, не буде перенесений навіть в разі значного скорочення захворюваності Covid-19.

“Жорсткий карантин буде в 8 по 24 січня. В кінці січня починається зростання хворих на грип, у яких спостерігаються такі ж ускладнення. Нам необхідно зайти в лютий із мінімальною кількістю хворих Covid-19. Тому ніякого перенесення жорсткого карантину в січні не буде”, – заявив міністр.

Коментуючи рішення уряду продовжити роботу громадського харчування в новорічну ніч, міністр зазначив, що навіть за заборону роботи після 1:00 це навряд чи б змусило людей розійтися.

“Рішення уряду стосується виключно часу роботи закладів громадського харчування, інші обмеження залишаються. Навряд чи все ресторани почнуть закриватися о 01:00. Ми розуміємо, що хтось буде працювати до 02:00 і т.д.”, – пояснив Степанов.