Голова виконкому Ради реформ Михайло Саакашвілі вважає, що поки в Україні “сильні групи інтересів”, ймовірність його призначення на важливу посаду дуже мала.

Про це він сказав в ефірі каналу “Україна 24”, відповідаючи на запитання, чи готовий зайняти будь-які посади в разі можливого звільнення Кабінету міністрів.

“Я заколєбався, вибачте. Я вічний кандидат на якісь посади. Поки групи інтересів в Україні сильні, вони ніколи не допустять, щоб я був на якійсь посаді, де вирішується конкретна виконавча історія”, – зазначив Саакашвілі.

За його словами, на високі посади його не призначають через три причини.

“По-перше, я знаю, як їх нейтралізувати; по-друге, у мене є досвід; по-третє, вони мене знають, я не граю за їхніми правилами і знаю, як досягти результатів… Їм потрібні слабкі люди, якими можна маніпулювати”, – пояснив українсько-грузинський політик.

Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Незабаром після завершення повноважень президента він покинув країну. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою і переслідуванні політичних опонентів. Сам Саакашвілі кримінальні справи називав політично мотивованими.

У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.