В Яворівський РВ ГУМВС України у Львівській області громадянин П. повідомив про те, що повівся на аферу шахрая. Мовляв, до нього на стаціонарний телефон подзвонив невідомий громадянин, і, представившись його близьким родичем, сказав, що йому терміново потрібні гроші, оскільки потрапив в ДТП.

За словами заявника, він, перебуваючи в стресовому стані, чітко не розпізнав голосу в телефонній слухавці, тому одразу ж повірив, що це дзвонить його родич.

Отож, не роздумуючи, віддав 10 тис. грн якомусь чоловікові, який прийшов до нього й представився товаришем родича.

З аналогічною заявою до яворівських міліціонерів кинулася й громадянка К., повідомивши, що до неї за домашнім телефоном звернувся невідомий громадянин, який представився її шваґром, і заявив, що йому терміново потрібні гроші, оскільки потрапив в ДТП. Пані К. йому повірила.

А далі все розгорталося за таким же сценарієм, як з громадянином П.

Прийшов до жінки якийсь чоловік, представився другом її шваґра й забрав 30 тис. грн, як і домовлялися в телефонній розмові з буцімто шваґром.Працівники Яворівського РВ ГУМВСУ в Львівській області телефонного шахрая вирахували й упіймали в місті Яворові. Зловмисника затримано, в нього вилучено гроші, які він шляхом обману забрав у потерпілих.

Тому яворівські міліціонери виступили із зверненням до громадян, в якому просять не стати жертвами шахрайств.

Адже, за словами правоохоронців, нині правопорушники знайшли нові способи як отримати кошти та цінності у  громадян. Зловмисники під приводом близьких родичів, шляхом обману, виманюють величезні суми грошей, мотивуючи це тим, що потрапили в біду і їм негайно потрібна матеріальна допомога.

Так, на даний час в Яворівському районі почастішали випадки шахрайств, вчинених шляхом обману та зловживання довірою. Шахраї телефонують до громадян, представляються близькими родичами і повідомляють про те, що потрапили у скрутне становище, біду (ДТП, хвороба, затримання правоохоронними органами), а для вирішення проблем потрібна певна сума коштів. Люди, думаючи що це справді близький родич, віддають великі суми грошей та цінності невідомим особам.

Джерело: ZIK‡агрузка...