Відомий український історик і дисидент Валентин Мороз помер на 84 році життя у Львові. Про це повідомляє журналіст Вахтанг Капіані на своїй сторінці в Facebook.

"Кілька годин тому у Львові пішов з життя один з легендарних борців з комунізмом, автор блискучих самвидавних текстів 1960-1970-х років Валентин Мороз. На фото – 40 років тому, через кілька днів після звільнення і виїзду на захід тримає в руках портрет табірного товариша Левка Лук'яненка ", – йдеться в повідомленні.

Валентин Мороз був учасником українського національного руху. У 60-70-х роках минулого століття був двічі заарештований за антирадянську агітацію і відбував покарання в таборах. Після звільнення шляхом обміну політв'язнями проживав в Америці і Канаді, де був викладачем в університетах, в тому числі і знаменитому Гарвардському. У 90-х роках повернувся в Україну. З 1997 року жив у Львові і викладав у Львівському державному університеті Фізичної Культури.

У 1965-му його засудили до чотирьох років ув'язнення, в 1970-м – до дев'яти років в'язниці за звинуваченням в антирадянській пропаганді.

Нагадаємо, 9 квітня помер старший брат актора Богдана Бенюка – народний артист України Петро Бенюк. "Його талант був справжньою окрасою Національного театру імені Марії Заньковецької", – йдеться в заяві театру.