9b7c3e498b1ed6598f4920ddd236a41b1435722410

«Укренерго» повідомило про припинення поставок електроенергії в окупований Крим. З 1 липня, згідно з цим повідомленням, кримчани вже будуть без світла. Однак за повідомленнями самих жителів півострова станом на 2 годину ночі 1 липня світло в їхніх будинках ще було.

 Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики РФ, новину передає Корупція.Інфо

«30 червня 2015 в 17-39 з боку НЕК «Укренерго» надійшло сповіщення про скорочення з 00-00 1 липня погодинного планового графіка сальдо-потоку «ОЕС України – Крим» до 0 МВт», – повідомила прес-служба.

У зв'язку з цим повідомленням заступник Міністра енергетики РФ Андрій Черезов провів екстрену нараду з керівниками Міністерства палива та енергетики Республіки Крим, ГУП РК «Крименерго», Уряду м Севастополя, ПАТ «Севастопольенерго», ВАТ «Мобільні ГТЕС», ВАТ «СО ЄЕС» . Під час наради були заслухані доповіді відповідальних осіб про те, яким чином кримські компанії можуть працювати в умовах повного припинення енергопотоків з території України.

«У рамках заходу були розглянуті питання забезпечення соціально-значущих і особливо важливих об'єктів дизель-генераторні установки, а також стану готовності та забезпеченості необхідним запасом палива мобільних газотурбінних станцій, розгорнутих в Кримському Федеральному окрузі», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Міністрество енергетики РФ взяло питання про постачання електроенергією Криму на особливий контроль. Черезов розпорядився, щоб аварійно-ремонтні бригади були в стані підвищеної готовності.

На сайті адміністрації міста Севастополь з'явилося попередження про можливе повне відключення від електропостачання. Жителів міста просять не панікувати і зарядити мобільники, поки ще є світло.

«На підставі інформації, отриманої від Об'єднаних електричних мереж України, існує ймовірність веєрного або повного відключення електроенергії з 1 липня 2015 року з 00 годин на території всього міста. Всі служби забезпечення життєдіяльності міста знаходяться в повній готовності. Всі дизель-генератори, якими володіє місто, готові до запуску для забезпечення безперебійного електропостачання соціально значимих об'єктів міста», – йдеться в повідомленні.

Тим часом самі жителі Криму станом на 1:00 повідомляли в соцмережах, що електрику не відключили:

«Нає…али. Шкода. Іду спати з увімкненим світлом», – написав один з кримчан Алекс Добринін