Війська Російської Федерації намагалися здійснити масовану атаку на передмістя Часового Яру. Противник зазнав значних втрат як у техніці, так і серед особового складу. Про це розповів командир батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92 окремої штурмової бригади Юрій Федоренко.

«Якщо коротко про ситуацію, противник продовжує ударно-штурмові дії у напрямку населеного пункту Часів Яр. Також додатково штурмує Богданівку та Іванівське, намагаючись взяти передмістя в оперативне оточення», — зазначив військовий.

Він пояснив, що масована атака російських окупантів розпочалась з застосування ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню, таких як «Град» і «Ураган».

«Після цього пішли ударно-штурмові дії, штурмову піхоту везли на легкій броньованій техніці типу БМД та БМП, яка прикривалася ворожими танками та мінометами», — повідомив Федоренко.

З його слів, загарбники залучили до бою усе, що мали на озброєнні. Ворог активно застосовував FPV-дрони, літаки та гвинтокрили. Росія скерувала на штурм приблизно 30 одиниць броньованої техніки та значну частину особового складу. Це дозволило підрозділу встановити новий рекорд — у завданих ЗС РФ втратах.

«Тобто ворог проводив дуже потужні штурмові дії. Але Сили оборони України відбили цю масовану атаку і завдали суттєве ураження ворогу. Тільки підрозділ, який я маю честь очолювати, знищив 9 одиниць легкої броньованої техніки, ще одну багі зі штурмовою піхотою і дві одиниці пошкодили», — підкреслив командир.

Він зауважив, що всі бригади, включаючи протитанкові, артилеристів і операторів безпілотників, працювали чітко та координовано.

«Загалом противник під час цих ударно-штурмових дій втратив приблизно 20 одиниць броньованої техніки та значну частину особового складу, саме ударно-штурмового свого потенціалу. Відповідно, росіяни не мали суттєвих успіхів на полі бою», — підсумував Федоренко.

Звернемо увагу, за спостереженнями експертів Інституту вивчення війни, російські війська прискорюють наступальні операції на всій території фронту в Україні та при цьому «пом’якшують ймовірне збільшення втрат у живій силі й техніці».

У звіті зазначають, що начальник Головного управління військової розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов повідомив, що Україна очікує активізації російських наступальних операцій наприкінці весни та на початку літа.

Аналітики також нагадують: президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що основні російські наступальні зусилля можуть розпочатися наприкінці травня або в червні.

«Нещодавно ISW помітив, що російські війська прискорили темпи своїх наступальних операцій на всьому театрі бойових дій, зокрема, здійснивши 4 квітня механізовану атаку ротного рівня в напрямку Часів Яру, і продовжує оцінювати, що російські військові, схоже, пом’якшують ймовірне збільшення втрат у живій силі й техніці».

Зеленський і високопоставлені українські військові нещодавно попередили, що затримки з наданням допомоги у сфері безпеки змусили Україну поступитися ініціативою на полі бою Росії, і що українські військові не можуть планувати успішний контрнаступ або оборону, не знаючи, коли і яку допомогу отримає Україна.

ISW продовжує оцінювати, що затримки з наданням західної військової допомоги змушують Сили оборони приймати складні рішення щодо пріоритетності певних аспектів оборони за рахунок боротьби з ініціативою обмеження російського військового потенціалу або планування майбутніх контрнаступальних операцій, оскільки тривалі дебати в США щодо військової допомоги продовжуються.