Війна Росії проти України буде затяжною і держава-терористка може знову атакувати Київ. Окрім того, війна в Україні буде “довгою, дуже важкою і дуже жорстокою”.

Про це заявила міністерка оборони Іспанії на пресконференції на авіабазі Хетафе в Мадриді.

У розмові з журналістами в кулуарах свого візиту до 35-го крила повітряно-космічних сил Роблес повідомила, що розвідувальні служби з усього світу попереджають про готовність Росії знову атакувати Київ або будь-яку іншу частину України. 

Роблес нагадала, що сценарій війни змінився, маючи на увазі поточну концентрацію бойових дій на сході України. Вона також підтвердила, що російський уряд, безсумнівно, використовуватиме природний газ як зброю війни.

У цьому контексті Роблес закликала до солідарності та єдності в Іспанії та Європейському Союзі (ЄС).

До всього: очільниця іспанського Міноборони попередила, що війна в Україні буде “довгою, дуже важкою і дуже жорстокою”, схожою на війну в 20 столітті, як Перша чи Друга світова, і зауважила, що ця зима буде важкою.

Роблес також повідомила, що “Україна хоче купити нові сучасні танки в Іспанії та інших країнах” і що Мадрид уже запропонував навчити українських солдатів того, як їх використати.

Схожу заяву зробив і Прем’єр Бельгії Александр де Кроо

Він запевнив Україну у подальшій підтримці, водночас заявивши, що розв’язана Росією війна перетворюється на війну на виснаження.

Політик також заперечив, що у світі починають забувати про Україну.

Про це де Кроо сказав під час виступу на другому саміті Кримської платформи.

“Ми зібралися тут, щоб підтвердити, що Крим є невіддільною частиною України, і надіслати меседж президенту Путіну – що той, хто порушує міжнародне право, він понесе відповідальність за наслідки своїх дій”, – заявив бельгійський прем’єр.

Він запевнив, що його держава підтримує Україну і продовжуватиме це робити.

“На жаль, ми маємо готуватися до затяжного конфлікту, оскільки ця агресія перетворюється на війну на виснаження. Хтось каже, що потроху Україну починають забувати, але я хочу заперечити: ми продовжуємо підтримувати Україну, її керівництво та населення”, – наголосив де Кроо.

Він додав, що багатовимірна підтримка України залишатиметься безумовною. Так, Бельгія разом із ЄС вже ухвалили сім пакетів санкцій проти РФ і продовжують роботу над восьмим пакетом.

“Разом з партнерами ми будемо сприяти подальшій економічній, військовій підтримці України”, – додав прем’єр Бельгії.

Окрім того генсек НАТО Єнс Столтенберг теж заявив, що в Україні йде війна на виснаження і зима буде важкою.

Водночас країни НАТО підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно, а президент РФ Путін має припинити війну і забрати зброю.

“Це боротьба волі, логістики, тому ми повинні й надалі підтримувати Україну. Сильна та стабільна Україна – запорука євроатлантичної безпеки”, – сказав він.

За надання зброї Україні раніше виступили і в Естонії

Щоб зупинити війну Путіна проти України слід давати ще більше зброї та запроваджувати нові санкції проти агресора.

Про це сказав міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Очільник МЗС Естонії наголосив, що Путін очікує, що Захід піде йому на поступки через зиму і брак енергоносіїв. Проте тут потрібно показати, що це не спрацює. Країни-партнерки повинні допомогти Україні важким озброєнням та надати фінансову допомогу для підтримки економіки. 

“Ми хочемо посилити ізоляцію Росії через юридичну відповідальність, через надання Україні важкого озброєння та фінансової допомоги, яка підтримає її економіку. Щоб Росія відчула: наша сила волі – сильніша”, – наголосив міністр. 

Рейнсалу наголосив, що відповідальність за геноцид українського народу першочергово лежить на організаторах агресії – російській владі та російських солдатах. Проте вплив санкцій повинно відчути все населення держави-агресорки.