Диспетчерські центри не витримують конкуренції з мобільними сервісами і йдуть в регіони. Класичні служби втрачають клієнтів через мобільних додатків, повідомляє Корупція.Інфо

 

На ринку таксі в Києві межа – мобільні додатки замовлення авто, які з'явилися не так давно, стали відтягувати на себе чимало клієнтів класичних диспетчерських служб. Останні зазнають через це збитки і багато хто вже змушені виставляти свій бізнес на продаж.


Як розповів голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, в кінці 2016 року в Києві продавалося до сотні служб, але позбутися від них вийшло далеко не у всіх — пройшли лише одиничні угоди.


"Компанії продавалися за ціною від 1 тис. до 20 тис. доларів. Їх могли купити, наприклад, за "красиві" номер і назву. Але потенційних покупців дуже мало, тому багато служби змушені закриватися", — говорить Антонюк.

 

Андрій Антонюк зазначає – щоб залишатися на плаву, деякі традиційні служби почали вводити у себе можливість замовлення таксі онлайн. Але гарний мобільний додаток коштує не менше 50 тис. доларів, і далеко не все потягнуть такі інвестиції. Та й така функція у випадку роботи лише для однієї конкретної служби не є панацеєю.

"Клієнти все активніше замовляють таксі саме онлайн. Якщо ще рік тому таких було 5-10%, то зараз їх вже в два рази більше. Деякі оффлайн-служби навіть почали співпрацювати з агрегаторами за певний відсоток від замовлень, лише б залишитися на плаву. І частка онлайн-замовлень на ринку буде тільки збільшуватися. Вже зараз на нього непросто завести навіть новий додаток, на який інвестор готовий витратити близько 3 млн грн", — додає Антонюк.