Українці, які оформили субсидію на оплату комунальних послуг, тепер отримуватимуть її у грошовому еквіваленті, а проведуть монетизацію соціальної знижки на початку нового опалювального сезону, передає Корупція.Інфо

Популярне: Шок: у Дніпрі жінка на поминках 17-ма ножовими ударами вбила сусідку (ВІДЕО)

Про це повідомила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик.

«В цьому опалювальному сезоні — однозначно ні. Тому що це така реформа, яка вимагає саме не так, як ми звикли, від січня по грудень місяць відбувається у нас якась зміна, а саме — в опалювальний сезон. Наразі в цьому опалювальному сезоні змін ніяких не відбудеться. Наступний, з 1 жовтня який почнеться, тоді будемо сподіватись, що все-таки відбудеться ця монетизація», – повідомила експерт.

За словами Онуфрик, розпочнуть монетизацію із підприємств, а згодом перейдуть до звичайних споживачів.

«Думаю, що, як перший крок, відбудеться монетизація, але на рівні підприємств. Тобто на сьогоднішній день з державного бюджету кошти, в першу чергу, надходять на погашення субсидій до підприємств-постачальників житлово-комунальних послуг, і саме на цьому етапі хочуть зробити монетизацію», – уточнила експерт.

Також вона повідомила, що вимога МВФ щодо монетизації субсидії стимулюватиме громадян ще більше економити на комуналці, а на зекономлені кошти українці зможуть утеплювати власні помешкання.

Онуфрик зазначила, що монетизація не стовуватиметься пільг на комунальні послуги і не вплине на їх скасування.

«Ні, монетизація не передбачає скасування пільг», – додала експерт.