Кабінет міністрів спростив обслуговування і ремонт реєстраторів розрахункових операцій та запустив експеримент з використання різних пристроїв в якості касових апаратів, передає Корупція.Інфо

Після введення електронних чеків бізнес може заощадити близько 2 млрд гривень на додаткових оплатах, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу, 13 червня.

"Це завжди була монополія, щоб посадити підприємців "на голку". Це взагалі була драконівський історія. Зараз система дає можливість звільнитися від "касово-апаратного рабства", – зазначив прем'єр.

За його словами, система відводить підприємців від того, щоб використовувати касові апарати.

"Вартість: від 5 до 20 тис. гривень, ще 200 грн на місяць – технічне обслуговування та ремонт. Реєстрація триває 5 днів і вимагає багато документів. Ми пропонуємо спростити систему реєстрації та залучимо інновації", – додав Гройсман.

Зокрема, будуть використовуватися нові сучасні програмні комплекси, система електронних чеків буде простою у використанні і мати низьку вартість.

Засідання Уряду: перехід від касових апаратів до системи електронних чеків. Штрафи, монополія, реєстрація та перереєстрація зі сплатою "обраним": ми поставимо крапку на цьому, запроваджуючи електронні чеки і позбавимось касових монополій. Для підприємців це крок вперед. 

Після запровадження електронних чеків, бізнес може зекономити близько 2 млрд грн на додаткових оплатах. Це завжди була монополія, щоб посадити підприємців "на голку". Це взагалі була драконівська історія. Зараз система дає можливість звільнитись від "касово-апаратного рабства".

Будуть нові сучасні програмні комплекси, низька вартість, простота у використанні. Реєстрація відбуватиметься за один крок, один день і виключно на підставі заяви за спрощеною формою. Програмне забезпечення інтегруватиметься з будь-яким іншим.

"Ми беремо на себе зобов'язання, що реєстрація відбуватиметься за один день, виключно на основі заяви без будь-яких доповнень", – зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в ході засідання Кабінету міністрів.

При цьому в Офісі ефективного регулювання відзначили, що відповідні нововведення торкнуться понад 107 тис. підприємців, які використовують касові апарати при здійсненні розрахункових операцій.

Популярне: По 100 тисяч кожному: хто з українців зможе отримати солідні виплати від держави​

"Уряд прийняв рішення, розроблені BRDO спільно з Мінфіном і Мінекономрозвитку, які дозволять використовувати смартфон або планшет в якості касового апарату… Сьогодні вже існують розробки, де фіскальна пам'ять розміщена на флешці і приєднана через USB кабель до мобільного телефону", – пишуть представники Офісу ефективного регулювання в Facebook.