C1B76B33-AA85-4300-A0B2-A54481D41660_w640_r1_s_cx0_cy7_cw0

В Одесі відкрили Центр обслуговування громадян. За ініціативою голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, установа створювалася за прикладом Дому юстиції у Грузії. Церемонію відкриття закладу відвідав президент України Петро Порошенко.

У Центрі обслуговування громадян одесити зможуть отримати понад 50 адміністративних послуг за новим форматом. Відтепер під одним дахом можна отримати паспорт, зареєструвати бізнес, оформити право власності на нерухомість тощо за максимально короткий час.  

Президент Петро Порошенко, який був присутній на відкритті Центру, назвав установу – символом кардинальних змін, які наразі відбуваються в Одесі та у всій країні.

«Це буде центром зустрічі держави, яка змінилася та любить своїх громадян, і громадян, які люблять свою державу. Виснажлива війна, яку ми зараз ведемо, не є причиною для відсутності реформ», – зазначив Порошенко.Політолог Геннадій Чижов вважає, що Центр обслуговування громадян – це штучний проект, який може «додати балів» окремим політичним гравцям. На його думку, з усіма послугами міг справитися і типовий міський центр.

«На великих тратах, оформленні серйозних документів економія є, але не на дрібних довідках по 10-50 гривень, цей центр нічого не дасть для містян. Це все штучно створено», – сказав він.

Також Чижов зазначив, що Одеса – регіон, який є критично важливим для центральної влади, особливо  напередодні місцевих виборів. Тому президент останнім часом часто навідується сюди.

У рамках нинішнього візиту Порошенко також зробив заяву щодо призначення нового керівника одеської митниці. Ним має стати дотеперішня заступниця голови ОДА Міхеїла Саакашвілі Юлія Марушевська.

За оцінкою Порошенка, 26-річна чиновниця, яка була активісткою Майдану, має гарні організаційні здібності. На його думку, вона змінить ситуацію у відомстві. Крім цього Петро Порошенко повідомив, що буде побудований новий митний термінал, у якому будуть скорочені строки проходження вантажів. А Міхеїл Саакашвілі заявив, що його заступниці на новій посаді будуть допомагати і грузинські радники.