Щоб змінити корупційну модель економіки в Україні на процвітаючу, українцям треба використовувати гроші від ЄС за призначенням.

Про це сказав публіцист Віталій Портников.

"Наразі Україна перебуває в перехідному періоді від кримінальної держави Януковича до демократичної країни європейського зразка. Для того, аби здійснити цей перехід – було потрібно оновити олігархічний склад нашої економіки, бо він таким був і є знизу догори. У нас громадяни так само не хочуть сплачувати податки, як і олігархи! Але цей олігархічний ресурс економіки маже вичерпано, й система не може далі існувати", — вважає Портников.

За його словами, у цих змінах допоможуть фінанси від Заходу.

"Кожен євро, кожен фунт має надаватися в обмін на зміни законодавчої бази, за зміни в інституціях. Ці роки допомоги треба використати для того, щоб повністю змінити саму сутність економічних взаємовідносин навіть всупереч волі більшості її громадян, які бажають отримувати гроші як на Заході, а жити – як в Росії [мова про стосунки громадянина з державою]", — наголосив журналіст.

"Грошей "просто так" вже не буде. Нам доведеться жити 15-20 років в чесній бідності, нема в українців іншого варіанту", — констатував він.