Проти народного депутата, поки з нього не знята недоторканність, не можна проводити слідчих дій. В той же час Регламентний комітет парламенту вимагає від ГПУ результати слідчих дій — яких Конституція не дає права проводити. Ось таке замкнуте коло корупції.

Про це сайту "24" заявив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи перспективи позбавлення депутатського імунітету Олександра Онищенка, якого звинувачують у корупції.

Перспективи є. Але є один нюанс. З поданням до Верховної Ради щодо зняття недоторканності з Онищенка відбулася затримка з боку ГПУ. Матеріали були юридично слабо підготовлені. Нечітко виписана аргументаційна база, де було б чітко вказано, що все це реально злочини саме Онищенка. Крім того, включився фактор гальмування в парламенті. Свого нардепи будуть захищати, і це може затягнутися до осені, – зазначив він.

Водночас, за словами Чорновола, не треба також забувати, що за Онищенком стоїть не лише його депутатська група "Воля народу".

У нього старі зав’язки з Юлію Тимошенко. Вона йому продала квоту свого часу по Міністерству екології. Екс-міністр Ігор Шевченко – людина, яка тісно зв’язана з Онищенком. У Тимошенко і Онищенка є спільний інтерес по ПАТ "Украгазвидобування" і заниженню ренти на видобуток газу, що лобіює лідер "Батьківщини". Щоб ці корупційні схеми продовжувати, рентні платежі повинні бути знижені до мінімуму. Це дає можливість на маржі набирати до 100% прибутку. Після притягнення Онищенка може виникнути питання по лідеру ВО "Батьківщина". Тому буде включений сильний опір у Верховній Раді,
– наголосив Тарас Чорновіл.