661913_1_w_570

У Конотопі на Сумщині набуває розголосу скандал, пов'язаний з чиновниками місцевої залізничної станції. Цієї осені діти з місцевого молодіжного активу реалізували арт-проект: на п'яти плитах паркану вагоноремонтного заводу, який знаходиться біля вокзалу міста, створили графіті з патріотичними мотивами.

Для цього були оформлені усі необхідні дозволи, проте недавно графіті раптом замалювали білою фарбою. Ліквідувати малюнки начальник станції Олександр Стрілець вирішив "для забезпечення порядку на вокзалі" і додав, що роботи "намальовані як попало".

"Проект задумували як патріотичний та іміджевий. Малюнки бачили пасажири з вікон поїздів Москва-Київ, які прибувають на четверту платформу вокзалу, – розповідає Андрій Рошкован, – директор місцевої телекомунікаційної компанії "Зурбаган", котра виділила 3 тис. грн. на водостійку фарбу для графіті. Діти намалювали конотопську церкву Різдва Богородиці, пам'ятник коню та бульвар. Також — інші відомі жителям Конотопа місця. Трамвай зобразили у жовто-блакитних кольорах.

"Паркан навіть не знаходиться на балансі станції. Тим більше, це не особиста власність чиновника. Коли ми з групою депутатів міськради прийшли розібратися в ситуації, начальник станції відкрито хамив, нецензурно лаявся. Всі були шоковані, – розповідає Тарас Омельченко, начальник управління ЖКГ Сумської ОДА і депутат міської ради Конотопа від "Солідарності". Він створював графіті разом з дітьми.

"Чиновник не соромився ні нас, ні преси з камерами. Поводився, м'яко кажучи, абсолютно вільно. Просив "закрити рота" і "не лізти не в своє діло", – додає Андрій Рошкован.

Наступного дня після конфлікту місцева журналістка Олена Савела спробувала додзвонитися Олександру Стрільцю.

"Телефоном він мені сказав, що йому й раніше дзвонили журналісти, – розповідає Олена, – Це його обурило. Мовляв, не можуть відірватися від стільця й самі приїхати. А потім спитав: "Вы Ленина читали?, – кажу — ні "А Ленин говорил, что все журналисты — политические проститутки, потому что пишут за того, кто им платит". Вже коли до нього приїхала, то сказав, що я ставлю провокаційні питання. Сказав, що не відмовляється від своїх слів щодо Леніна. Ще говорив, що все нормально побудоване було лише комуністами і тільки вони щось роблять, навідміну від сьогоднішньої влади. Зі мною так грубо і фамільярно ще ніхто в житті не розмовляв".

661913_2_w_1000