Проблема паркувальних місць завжди гостро обговорювалася у нашому місті. Команда проекту «Поборемо корупцію разом» вже розповідала нашим читачам, що з 1 вересня 2014 року у центральній частині міста збільшиться кількість платних автостоянок.

Львівські чиновники вирішили  обладнати 8 платних парковок на вулицях Чайковського, Саксаганського, Костюшка, Гнатюка, Словацького, Коперніка, проспекті Шевченка та на площі Маланюка.

Досі у центрі Львова функціонувала платна стоянка на вулиці Валовій, але на ній часто водії не встигають зайняти вільне місце для своєї автівки. Задля часткового усунення проблеми нещодавно на площі Міцкевича створили паркомат, який налічує 26 паркувальних місць.

Але проблема з паркуванням існує не лише у Галицькому районі. Львів – це місто, яке не може похизуватися облаштованими паркінгами, які існують у європейських містах. Звичайно, парковки біля торгових центрів чи стадіонів облаштовані за всіма вимогами, ще й є безкоштовними, але не у всіх районах побудовані великі супермаркети, які приваблюють паркувальними місцями.

Водії скаржаться, що якщо навіть парковки створені, вони не відповідають стандартам якості. Недбальство власників і «здирство» грошей практично ні за що надзвичайно обурює громаду міста.

Нещодавно до команди наших журналістів звернувся один з таких незадоволених мешканців Львова, який скаржиться на платний паркінг по вул. Княгині Ольги.

Біля магазину «Фокстрот» функціонує платна автостоянка, яка не відповідає статусу «платної», адже гроші платити нема за що. Автовласники поскаржилися, що мало того, що паркова недоглянута, вона може працювати на не зовсім законних підставах.

Отримавши інформацію про це, команда проекту «Поборемо корупцію разом» відправилися на місце події, аби з’ясувати чому львів’яни настільки обурені станом стоянки. 

Довго шукати автостоянку нам не довелося. Приїхавши до цієї парковки (вул. Княгині Ольги, 108), та запитавши в працівника скільки вартує паркування та як давно функціонує паркінг, невдоволений чоловік не дуже радісно щось пробурмотав собі під ніс, та практично відігнав нас від будки, у якій він «працює».

Проте, ми встигли оцінити стан, у якому вона перебуває. М’яко кажучи, він є незадовільним. Розмітка паркувальних місць, яких на цій автостоянці 85, практично відсутня, стан будок на в’їзді та виїзді практично катастрофічний. Навіть картонні коробки виглядають краще та практичніше.

У будках на в’їзді та на виїзді працює двоє не надто привітних працівників. На запитання на якій підставі функціонує дана автостоянка, розлючений пан мовчки показав пальцем на приклеєну до скла на будці при виїзді угоду (наведена на фото нижче). Дізнавшись, що ми журналісти чомусь дуже просив не знімати його, а потім просто почав сваритися та стверджувати, що ми перешкоджаємо його роботі.

Ми розгледіли, що угода датована досить давнім терміном. Печаток та підписів на паперах не видно, до того ж дата «укладання» договору чомусь написана від руки.

Оскільки громада міста скаржиться на незадовільний стан автостоянки, за який вони платять власні кошти, ми зафіксували порушення деяких пунктів укладеного договору, зокрема, пункту 2.2.2, за яким «Виконавець» в особі в.о. директора департаменту – Олійника Володимира Романовича та Приватного підприємства «Українсько-естонська компанія «Нау іновейшн» зобов’язуються обладнати майданчик для паркування дорожніми знаками, розміткою, технічними пристроями для сплати коштів, тощо і утримувати його у належному технічному та санітарному стані. Забезпечити працівників підприємства формою з нанесенням на ній напису «паркування». Надавати допомогу водіям при в’їзді – виїзді з майданчика для паркування.

Ані розмітки, ані паркувальників у відповідній формі, ані санітарного стану ми не помітили. Вважаємо, що скарги мешканців цього району є досить доречними, адже сплачувати чималі кошти протягом місяця за паркування на незадовільній автостоянці, яка не відповідає нормам та пунктам прописаним в договорі про використання земельної ділянки, спеціально визначеної для забезпечення паркування транспортних засобів – це «здирництво» чистої води.

Ось так на рівному місці бізнесмени збільшують власний прибуток, не дбаючи про громаду, на якій, власне, кошти у свій гаманець і заробляють.

Марвін