Вчора, 7 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції викрили суддю Жовтневого районного суду міста Дніпро, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 10 тисяч долларров США (понад 258 тис. Грн) за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає Корупція Інфо.

Так, суддя намагався вплинути на слідчих одного з відділень поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, щоб ті не залучали зловмисника до кримінальної відповідальності.

Служитель Феміди був затриманий на місці злочину. Здійснення таких слідчо-оперативних дій щодо суддів стало можливим тільки після вступу в силу Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» і нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів» 30 вересня 2016 року.

Якщо вина судді буде доведена, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.