У Луганській і Донецькій областях другий день продовжують бушувати лісові пожежі, які знищили десятки житлових будинків. Президент України Володимир Зеленський миттєво відреагував на нову загрозу і дав невідкладні доручення уряду.

Ситуацію з пожежами Українське лідер взяв під особистий контроль і доручив Кабміну підготувати допомогу українцям, постраждалим в результаті пожеж.

3 вересня Зеленський звернувся до уряду і закликав бути готовими до швидкої реакції на потреби людей.

“Ми повинні давати відсіч цій стихії, бажаю сил всім пожежним. У таку спеку в лісах працювати ще важче. Але своєю героїчною працею вони рятують життя. Ми ж повинні бути готовими до швидкої реакції на потреби людей — перш за все до надання медичної допомоги, можливостей евакуації, а в подальшому — фінансової і професійної підтримки, щоб допомогти людям повернутися до життя. Уважно стежу за ситуацією”, — йдеться в зверненні Зеленського.

За дорученням президента в райони пожеж терміново вирушили віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністерка соцполітики Марина Лазебна.

За даними ДСНС, до гасіння пожеж, які поширилися в напрямку населених пунктів Вороб’ївка і Гряниківка Харківської області, залучені 395 осіб та 61 одиниця техніки, у тому числі 2 пожежних літаки і 1 вертоліт.

В результаті пожежі знищено 22 житлових будинки, відселені 33 людини і через отруєння продуктами горіння за медичною допомогою звернулася 1 людина. Загальна площа пройдена вогнем орієнтовно становить 500 га, з них 100 га верхової пожежі.

У Луганській області було зафіксовано 24 загоряння сухої трави на площі близько 1 тис 200 гектарів. Станом на 3 вересня триває гасіння загорянь в Станично-Луганському районі (поблизу с. Геївка і між с. Болотене і смт. Станиця Луганська).

До гасіння пожеж додатково залучено 135 осіб і 27 одиниць техніки з Донецької, Дніпропетровської, Полтавської областей.

Відзначимо, що ще вчора, Зеленський зібрав термінову нараду.

“Попередня причина пожежі – загоряння смітника, з якого через пориви вітру вогонь перекинувся на ліс. Однак правоохоронні органи не виключають версії підпалу. Триває ліквідація пожеж, але ситуація ускладнюється через сильні пориви вітру”, — наголосили в ОПУ.

Державний лідер під час наради заявив, що триматиме на особистому контролі ліквідацію пожежі.

“Вимагаю швидких реакцій на подібні події. У разі потреби ми маємо організувати евакуацію всіх людей, думати насамперед про їхню безпеку. Все має бути зроблено для якнайшвидшої локалізації та гасіння. А також вже маємо думати про виділення фінансування для покриття втрат. Не потім, а вже зараз”, — оголосив Зеленський.