Початок нової ери в Німеччині. Меркель офіційно передала посаду Шольцу. Новий уряд – нові правила. Про це стверджує Олексій Печій у програмі WTF на 24 каналі.

Після довгих переговорів між партіями соціал-демократів, Вільними демократами та партією Зелених, новий уряд не став якоюсь несподіванкою для інших. Тим паче, ще після виборів у вересні, де СДПН, набрала більшість голосів, Шольц заявив, що не формуватиме коаліцію з партією Меркель.

Коаліційний уряд Шольца – це небачене раніше дійство, адже три партії представляють течії лівоцентристів, лівих та правих лібералів. Зараз перед коаліцією стоїть два головні зовнішньополітичні виклики:

  • загроза вторгнення Росії до України;
  • покращення відносин із Вашингтоном, шляхом жорсткішого підходу до партнерства з Росією та Китаєм.

Перша закордонна поїздка Шольца як канцлера Німеччини відбудеться вже цієї п’ятниці. Політик поїде до  Парижа та Брюсселя. Йому  доведеться зробити свої перші заяви щодо того, як Німеччина реагуватиме на агресію Росії та якими будуть подальші дії країни.

Логічним ударом могла б бути повна зупинка “Північного потоку-2”. Та чи наважиться на це Шольц? Це питання ще поки залишається відкритим. Шольца досить часто називають двійником Меркель, та й сам дипломат не раз заявляв, що зобов’язаний довести справу Меркель з “російською трубою” до логічного фіналу. Проте Шольц здається більш рішуче налаштованим у протистоянні Російській агресії. 

Напередодні новообраний канцлер Німеччини заявив, що вважає абсолютно неприйнятним факт погрози Україні зброєю зі сторони Росії у 21 столітті. 

Проте у новому уряді, окрім Анналени Бербок, є й інший співголова партії Зелених – Роберт Хабек, який  заявив, що “ПП-2” ще не є сертифікованим і щодо його запуску залишається багато питань. Політик вважає, що варто продовжити міжнародні консультації щодо безпечного запуску “ПП-2” для всіх, у тому числі й для України.

Насправді, подібні рішення будуть дуже навіть вигідні самому Шольцу, адже останнім часом позицію лідера в Європі поступово почала забирати на себе Франція та Макрон.

Якщо ж Шольц хоче залишити за собою статус впливового політика, як мінімум такий, як був у Меркель,  новообраному канцлеру в такому випадку потрібні вибухові та нестандартні рішення. А ще хороший зв’язок та дружба зі Сполученими Штатами Америки.

Нагадаємо, Олафа Шольца затвердили на посаді канцлера Німеччини, яку 16 років обіймала Ангела Меркель. Новий уряд пана Шольца сформований з його соціал-демократичної партії разом із “зеленими” та вільними демократами. А передача влади знаменує собою кінець 31-річної політичної кар’єри Меркель.

63-річний Олаф Шольц наприкінці вересня привів соціал-демократів до перемоги на виборах, позиціонуючи себе як кандидата, який продовжуватиме курс попередньої канцлерки, оскільки він відігравав ключову роль в уряді Меркель як віцеканцлер.

Німецький парламент, Бундестаг, підтримав його 395 голосами проти 303, після чого привітав оваціями. 

Після виборів його партія співпрацювала із “зеленими” та дружніми до бізнесу вільними демократами над коаліційною угодою, яку підписали цього тижня.

Новий уряд має амбіційні плани щодо боротьби зі зміною клімату шляхом відмови від вугілля та зосередженні на відновлюваній енергетиці, але його найпершим пріоритетом буде боротьба з пандемією коронавірусом.