На озброєнні української армії є грізна зброя із системи протиповітряної оборони – зенітна самохідна установка 2С6 "Тунгуска". У штабі Об'єднаних сил показали, чим ЗСУ захищають небо над Донбасом.

"У першій декаді квітня в Об'єднаних силах проведені змагання на кращий підрозділ, що має на озброєнні зенітні самохідні установки 2С6 "Тунгуска". Зазначена зенітна самохідна установка є потужним высокомобільним озброєнням підрозділів першого ешелону оборони для знищення засобів повітряного нападу", – повідомили в ООС.

Установка являє собою єдиний розвідувально-вогневий комплекс, який може самостійно визначати місцезнаходження цілі і знищувати її на різних висотах і відстанях.

"Змагання підрозділів, що входять до складу Об'єднаних сил, показали навченість і злагодженість бойових розрахунків. Ні один з екіпажів зенітних самохідних установок "Тунгуска" не отримав оцінку нижче "добре". А кращі зенітники служать в 30 окремій механізованій бригаді", – додали силовики.

Комплекс "Тунгуска" розробляє Конструкторське бюро приладобудування (КБП) в кооперації з іншими організаціями оборонних галузей промисловості. Комплекс має максимальний заряд у вісім ракет.

Варто додати, що військові відпрацювали тренування системи ППО на Донбасі, в хід пустили зенітно-ракетні комплекси "Стріла". Відповідне відео опублікував штаб Об'єднаних сил.

Військові зазначають, що система протиповітряної оборони на сході України знаходиться на щоденному бойовому чергуванні.

"Система протиповітряної оборони Об'єднаних сил має багаторівневу побудову, методологією якої є взаємоузгодженість дій за важливістю цілі , дальністю, висоті та за напрямком дій. Своє місце в загальній системі відведено і підрозділам, які мають на озброєнні зенітно-ракетні комплекси "Стріла-10", – розповіли в ООС.

Так, бійці відпрацювали перебування в засідках і виконання завдань у складі чергових сил. Високу натренованість розрахунку – високу влучність ураження повітряних цілей, відзначають військові.

Нагадаємо, як розповідав начальник зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ставський, в 2019 році ЗСУ серйозно посилять системами ППО. За його словами, збільшиться кількість навчань ракетників, в першу чергу підрозділів зенітних ракетних військ. У командуванні Повітряних сил відзначають, що це пов'язано з погрозами з боку РФ, яка продовжує мілітаризацію окупованого Криму, а на аеродромах поблизу кордонів України агресор все більше нарощує авіаційну компоненту.