Журналісти зняли, як поліцейські за хабар відпускають п'яних водіїв

Журналіст "Дорожнього контролю" Віталій Косенко опублікував відеозапис про те, як переатестованим ДАІшники Харківської області, які стали поліцейськими, за гроші відпускають п'яних водіїв.

В рамках експерименту за кермо був посаджений автомобіліст, який побризкав одяг алкоголем. На в'їзді до Харкова, водія зупинили ДАІшники-поліцейські за рух по трасі без ближнього світла фар.

 

Поліцейські запросили водія в свій патрульний автомобіль для складання протоколу. Уже в машині ДАІшники відчули запах алкоголю і в характерній манері почали залякувати чоловіка величезними штрафами і евакуацією автомобіля на штрафмайданчик. Поліцейський дістав алкотестер "Драгер" і без понятих справив завмер, який показав 0,4 проміле, хоча, в реальності, водій нічого не пив.

Водій почав підігравати, зображуючи, що дуже наляканий і готовий залагодити на місці проблему. ДАІшник заявив, що 100 доларів і 600 гривень йому мало, і водій повинен додати ще грошей. Отримавши першу частину грошей, переатестованим поліцейські погодилися супроводжувати водія до Харкова де він візьме іншу частину хабара. По дорозі в місто, ДАІшників зупинив "Дорожній контроль".

Перелякані поліцейські почали тікати. Віталій Косенко прибув до місцевого управління поліції і показав відео. До кабінету до начальника були викликані ДАІшники хабарники, які спочатку стали заперечувати, що взагалі зупиняли п'яного водія. Однак, продемонстровані журналістом "Дорожнього контролю" записи, говорили про зворотне. Як все відбувалося, дивіться на відео.

Даний репортаж показує, що проведена головою МВС України Арсеном Аваковим переатестація старих співробітників міліції виявилася провальною. Більшість корумпованих ДАІшників легко отримали посади в новій поліції. Зараз глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе вимагає розширити права всім поліцейським і дати можливість проводити тести на алкоголь без понятих. До чого це може призвести, страшно подумати. Корупціонери і фальсифікатори отримають нове натхнення.

Нагадаємо, що журналіст "Дорожнього контролю" Віталій Косенко був змушений покинути Україну і зараз знаходиться в США. У серпні 2016 року, Косенко без візи перетнув кордон Мексики і США і попросили в Америці політичний притулок. Віталій був посаджений у в'язницю і через 1,5 місяця відпущений. Уряд США визнало факт переслідувань журналіста Косенко з боку української влади.