Прокуратура повідомила про затримання колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, який був засуджений до 12 років позбавлення волі за держзраду, але при цьому з невідомих причин знаходився на свободі.

“За сприяння прокуратури автономії затриманий колишній депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим, засуджений до 12 років позбавлення волі за вчинення державної зради”, – сказано в повідомленні прокуратури в Telegram.

Однак Ганиш перебував на волі, хоча раніше вже затримувався.

“На момент вступу вироку суду в законну силу, засуджений не перебував під вартою і до сих пір безпідставно продовжував перебувати на свободі, зараз Василь Ганиш затриманий і поміщений в державну установу Київський слідчий ізолятор”, – розповіли в прокуратурі.

Нагадаємо, у квітні 2015 року Ганиш був затриманий на пропускному пункті Каланчак в Херсонській області. За версією слідчих, він був одним з тих, хто голосував за проведення “референдуму” про статус Криму, а також голосував 11 квітня 2014 р за прийняття російської конституції Криму на засіданні Держради Криму.
Ганиша пред’явили підозру в зраді і відправили на час слідства в СІЗО.
14 січня 2016 р суд звільнив Ганиша з СІЗО і відправив його під домашній арешт.
20 січня прокуратура повідомляла, що оскаржила це рішення суду.
19 листопада 2018 року, за інформацією Радіо Свобода, Дніпровський районний суд Києва визнав Ганиша винним у державній зраді

Як повідомлялося, тоді Дніпровський райсуд Києва 19 листопада 2018 року засудив ексдепутата з Криму Ганиша до 12 років позбавлення волі, визнавши його винним у державній зраді. Суд вирішив, що ексдепутат сприяв підривній діяльності Росії на території України, коли брав участь у голосуванні за російську «Конституцію Криму». Суд розцінив як протизаконну його участь у виборах в міськраду Феодосії, які відбулися у вересні 2014 року за російським законодавством.

Своєю чергою Ганиш називав обвинувачення необґрунтованими і заявляв, що він був єдиним депутатом, який проголосував проти проведення «референдуму про приєднання Криму до Росії». За його словами, він не голосував за російську «Конституцію Криму». Водночас Ганиш визнав, що балотувався на російських виборах у міськраду, але стверджує, що робив це на прохання місцевого меджлісу, щоб «відтягнути» голоси у кандидата від Компартії.

Ганиша затримали у квітні 2015 року при виїзді з Криму співробітники СБУ. До січня 2016 року він перебував у СІЗО, після цього до виголошення вироку – під домашнім арештом.

Василь Ганиш з 2010-го по 2014 роки був депутатом Верховної Ради АРК від фракції Партії регіонів. Поєднував депутатську роботу з посадою віцемера Феодосії, яку він обіймав з 2008 року. Був депутатом міськради Феодосії і Верховної Ради АРК двох скликань.