В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса розповів про те, як подолати контрабанду та "сірий імпорт".

"Втрати від контрабанди величезні, багато "сірого імпорту". Все, що ви можете купити на певних сайтах, в магазинах – це все "сірий імпорт". Тому тут величезна проблема, але це не вирішиться, допоки не буде фіскалізації; допоки ви не будете отримувати чек за кожну купівлю", – переконаний експерт.

Популярне: “Давайте пустимо в школи педофілів, вбивць…”: Журналіст звернувся з емоційною заявою до Гриневич

Він наголошує: "На кордоні ви нічого не зупините. Там всі райони живуть на контрабанді, всі! Ви там нічого не зможете зробити. Якщо посадити там поліцію – вони ще й йому заплатять гроші, але все одно провезуть. Тому головне, щоб вони не змогли його продати.

От коли цей товар неможливо буде продати, тоді контрабанда стане беззмістовною".

При цьому, Сергій Фурса каже: проблема полягає в тому, що несумлінні продавці вказують у звіті один екземпляр товару, а продають – 100. Таким чином виникає 99 одиниць "сірого імпорту".

25 червня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков оголосив "хрестовий похід" проти контрабанди. Аби припинити незаконний перетин товарів через кордон, Верховна Рада має криміналізувати статті за контрабанду.