Українська православна церква має право на автокефалію, оскільки вона є "материнською" для Російської православної церкви,  передає Корупція.Інфо

Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю сербському телеканалу РТС, передає прес-служба глави держави.

"Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була "матір’ю" для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква – церква країни-агресора. Українська церква – церква для українців. Це велика різниця", – підкреслив він.

Популярне: "Тобто, 18% доходу …": В Україні ввели нові пільги. Хто може скористатися, і що потрібно знати

Порошенко додав, що автокефалію Української православної церкви підтримує більше половини українців.

"Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас в цьому багато значить", – підкреслив президент.

Як повідомляли, питання про надання автокефалії українській церкві може розглянути Синод Вселенського Патріархату вже 28 липня. Нещодавно, група активістів зібрала і передала Вселенському Патріарху Варфоломію 500 листів на підтримку надання Томосу.