Найсмішніше в історії з підозрою Порошенку те, як він і його шістьорки, типу Герасімова і Геращенко, зараз кричать про те, що «влада злетіла з котушок і переслідує опозицію вводячи абсолютно незаконні санкції» — (це все була цитата, якщо що). Про це пише на своїй Фейсбук-сторінці політичний оглядач Євгеній Прокопишин.

“Просто хочу нагадати вирок на 4.5 роки активісту за розірваний портрет Порошенка, сотні арештів ветеранів АТО (в основному добровольців, яких не получилось «залишити в котлах»), і ще багато інших РЕАЛЬНИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ режимом регіонала-олігарха Порошенка. Крім того, санкції зараз вводяться абсолютно законно по Закону про санкції прийнятий якраз партією Порошенка, і він вводив санкції проти сотень громадян України по цьому ж Закону…

А взагалі цікаво їх слухати зараз – вони ж уже почали прямо Медведчука захищати, розуміючи, що він їх здасть аж бігом, якщо ті підуть проти нього тепер, коли всю цю ОПГ прижали одночасно — скоро побачимо мітинг нікапітулянтів з вимогою скасувати санкції проти Медведчука і призначити його Прем’єром”, – написав Прокопишин.

А ось політолог Андій Золотарьов порівняв Порошенка з Януковичем:

“Схоже, у нас уже два президенти-втікачі – Янукович і Порошенко. Більшість репутаційних ударів і втрат у Петра Олексійовича були «голами у ворота». Втеча від слідства із цього ж розряду. «Петляння» за першої ж небезпеки погано в’яжеться з образом «лідера опозиції». Можна було б ще повірити, що Порошенко має термінову зустріч із вселенським патріархом або з кимось у Польщі. Але протягом цього тижня жодної зустрічі в нього не може бути. Він просто ховається за кордоном, намагається використовуючи для цього всі свої зв’язки щось змінити собі у питанні про кримінальне провадження чи домовитися про «дзвінок друга».”

Політолог Володимир Фесенко написав, що не очікує швидкого вироку в цій справі.

“Навколо цієї справи напруга буде. Але розгляд справи розтягнеться, мінімум, на два роки (до президентських виборів), а далі, — залежить від результату виборів.

Про саму справу. Формулювання «державна зрада» звучить драматично, але насправді йдеться про серйозні речі, з якими треба розібратися (я вже не кажу про тему моралі). Йдеться про оборудки з ОРДЛО. Можна чи не можна? Хто дав на це згоду? Хто несе відповідальність за те, що відбулося? Якщо скажуть, що тоді ніхто ніяких порушень не робив, що це означає? А це означає, що можна вибудовувати легальні або напівофіційні стосунки з ОРДЛО. А це те, чого від нас хочуть у Москві. Я вже не кажу про тему моралі: та оборудка була під час штурму Донецького аеропорту та загострення бойових дій на Донбасі, коли гинули наші бійці, і в той же час можновладці домовлялися про купівлю вугілля у тих самих сепаратистів, причому за готівку. Цей «кеш» скоріше за все частково, як мінімум, йшов на оплату тих самих бойовиків. От де проблема. Тому розібратися треба обов’язково. Головне — чітко визначити червоні лінії, що можна, а чого не можна робити у відносинах із ОРДЛО”, – зазначив Фесенко.

Нагадаємо, що колишньому главі держави офіційно оголошено підозру про державну зраду та сприяння тероризму.

У понеділок, 20 грудня, п’ятий президент України та чинний народний депутат від партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко отримав статус підозрюваного у кримінальному провадженні у так званій “вугільній справі”. Йому оголошено підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичних організацій) Кримінального кодексу України.

Слідство, яке проводить Служба безпеки України, дійшло висновку, що під час виконання повноважень глави держави Порошенко поставив Україну в енергетичну залежність від Росії та підконтрольних їй ватажків “ДНР/ЛНР”.