Домовленість щодо вирішення всіх питань, які стосуються України, разом із Києвом, залишається чинною. Про це заявила посолка України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова в інтерв’ю Радіо Свобода.

Таким чином вона прокоментувала переговори, які відбуваються між керівництвом Росії та США й НАТО.

«Ця домовленість дійсно є. Вона закріплена в наших стратегічних документах, які нам вдалося в цьому році підписати і на новий рівень вивести наше стратегічне партнерство. І навіть після наприкінці минулого (2021-го – ред.) року перемовин між президентом Байденом і президентом Путіним і у всіх інших перемовинах чітко наші партнери розмовляли з нами до будь-яких перемовин, після перемовин. І не тільки обмінювалися інформацією, що було під час перемовин, але також спільно ми обговорювали, які шляхи виходу», – розповіла вона.

За словами дипломатки, всі питання щодо намірів України зі вступу до, зокрема, НАТО будуть вирішуватися винятково між Києвом та Альянсом.

«Ми відчуваємо досить потужну і непохитну підтримку нашого партнера», – додала Маркарова.

Зазначимо, що президент Сполучених Штатів Джо Байден і президент Росії Володимир Путін 30 грудня знову поспілкувалися по телефону на тлі напруженості через нарощування російських військ біля кордону з Україною, повідомила напередодні речниця Ради національної безпеки США Емілі Хорн.

Також варто звернути увагу на те, що США та НАТО готують “сценарій B” на випадок російського вторгнення.

А саме США та НАТО підуть на посилення позицій союзників альянсу у Східній Європі, включаючи розширення постачання озброєнь в Україну, якщо Росія розпочне вторгнення. Про це напередодні журналістам повідомила прес-секретар Ради національної безпеки Емілі Хорн.

“Ми розробили плани щодо посилення позицій НАТО у державах-союзниках у разі подальшого вторгнення, яке дестабілізує ситуацію з безпекою в Європі та потребує коригування сил та можливостей НАТО, особливо на східному фланзі. І ми готові надати Україні подальшу допомогу у захисті її території та у відповідь на потенційну російську окупацію, якщо найближчими тижнями продовжиться вторгнення”, — наголосила Хорн.

Важливим є те, що США ведуть стратегічно орієнтовану дипломатію, мета якої – повернути Росію у поле міжнародно-правових взаємин, з яких вона вийшла у 2014 році. Ця стратегія поєднує методи стримування з мотиваціями до розрядки за умов поточної ескалації.

“Президент Байден також дав зрозуміти у розмові з президентом Путіним, що ми готові до дипломатії та дипломатичного шляху просування вперед, але ми також готові відповісти, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну“, – заявив чиновник, додавши, що “немає заміни прямому діалогу лідерів”, і це абсолютно однозначно, коли стосується Росії».

В окресленій Вашингтоном дорожній карті стратегічних переговорів США-Росія дипломатичний компонент буде посилено.

“Президент Байден ясно дав зрозуміти, що існує дипломатичний шлях до розрядки напруженості в регіоні, якщо президент Путін зацікавлений у тому, щоби піти по ньому”, – сказала спікер.

Ціль переговорів США-Росія-НАТО

За дужками заяв, що озвучуються, Вашингтон демонструє перехоплення стратегічної ініціативи на дипломатичному рингу, на якому російська тактика “брязкання зброєю” зазнає поразки. За “гібридною війною” для Москви послідує “гібридна капітуляція”.

З 2014 року Росія перебуває “на шпагаті” між жорсткими санкціями Заходу щодо російської економіки та фінансової системи та реактивною, а не проактивною політикою з “переписування правил архітектури міжнародної безпеки” післявоєнного світу вперше після Ялтинської конференції 1945 року*. Цим слабким місцем і мають намір скористатися у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі та Вашингтоні.