У ЗСУ прокоментували заяви окупантів про “захоплення” Соледара. Зазначається, що навіть там, де росіяни просунулися, по них ведеться перманентний вогонь артилерії.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів про ситуацію в Соледарі Донецької області. Він прокоментував бравадні заяви окупантів про “захоплення” міста.

“Зараз у них обережний “писк”, що нібито вони досягли успіху (у Соледарі). Якщо ж ви такі хоробрі і все захопили, то чому не показуєте це детально. А у них все обережно. І навіть цю недоперемогу вони ділять між злочинцями “Вагнера” і кадровими військовими РФ. 10-тисячне місто вони не можуть захопити і брешуть, що вони його захопили”, – зазначив речник Східного угруповання ЗСУ в ефірі телеканалу.

За його словами, у Соледарі, навіть там, де росіяни просунулися, по них ведеться перманентний вогонь артилерії. Окупанти намагаються сховатися у вцілілих будівлях, але по них ведеться жорсткий вогонь.

“Це чергова “піррова перемога”, де багато шуму. Де ваша стратегічна наступальна операція, де ви прорвали систему оборони, де ви чогось досягли? Це просто бравада. Захопити селище не змогла регулярна армія, а взяла якась зграя злочинців, штрафбат? Тоді виникає питання, чи армія це взагалі”, – підсумував Череватий.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь вважає, що російський диктатор Володимир Путін готується до затяжної війни проти України. Він знову поставиви перед новим командувачем окупантів в Україні Валерієм Герасимовим нереальні завдання, надавши йому останній шанс змити з себе ганьбу за провальне вторгнення.

Як зазначив експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ, Путін хотів би протягом найближчих півроку військовим чином змінити ситуацію на фронті, заволодіти стратегічною ініціативою і десь до середини року зафіксувати те, що йому вдасться.

“Або зберегти, або окупувати нові території, а далі, у зв’язку з тим, що економічна ситуація в Росії катастрофічно погіршуватиметься, це показують усі розрахунки. Тому що після введення нафтогазового ембарго, я сподіваюся, і атомне ембарго теж буде введено, Росія цьогоріч може недоотримати, за мінімальними розрахунками, 100 млрд дол. Це цілий оборонний бюджет російський. Тому друга половина року буде економічно дуже складна для Путіна, і йому потрібно якось, поки є час, ці півроку використати максимально у військовому плані”, – пояснив Самусь.

За його словами, зважаючи на ці прогнози, України було б дуже добре провести свою наступальну операцію, зламати плани Путіна і в такий спосіб призвести до того, що російський диктатор до другої половини року буде змушений просто йти з території України і намагатися якось ізолюватися у своєму режимі.

Також Самусь прокоментував нове завдання, яке поставив перед Герасимовим Путін – захопити Донбас до березня цього року.

“Я поки не бачу можливості у Путіна за такий короткий термін досягти якихось успіхів. Мені здається, що він продовжує гратися з цими угрупованнями, які рояться навколо нього, намагаючись продемонструвати свою ефективність. Він давав завдання угрупованню Пригожина – Суровікіна. Ми бачили це з жовтня, вони завдавали ракетних ударів масованих і намагалися з використанням ПВК “Вагнер” проломити оборону на Донбасі. Не вийшло. Зараз призначено Герасимова відповідальним за цю операцію, і знову йому ставлять нереальні завдання. Мотивація у Герасимова дуже проста – він повинен змити з себе ганьбу 24 лютого, коли російська армія повністю провалила завдання Путіна. Тому він зараз дає йому останній шанс”, – продовжив Самусь.

Водночас експерт зауважив, що це останній шанс російської армії якось використати час – ці кілька місяців до літа.