«Наша єдність буде початком нашої перемоги. Розділеність ж завжди приводить до неволі»
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прокоментував хід Об'єднавчого собору
«Закликаю вас дорогі браття і сестри дякувати Богові, що він нам дав цю перемогу. В результаті жорстокої боротьби перемогли ми. Ті, що виступали за єдину православну церкву. Тепер в нас в Україні буде одна церква», – заявив Філарет.
Як повідомлялося, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор православних церков України. На ньому обрали очільника Помісної церкви, яким став митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.
Вселенський патріарх Варфоломій привітав Україну зі створенням нової Православної автокефальної церкви та оголосив дату передачі Томоса – 6 січня 2019 року.
Передача Томоса відбудеться в Стамбулі після спільної літургії.
Святійший – надвидатна особа. Хтось з вчених істориків якось сказав – якщо всю церковну історію України розмістити на одній сторінці, то один абзац буде присвячений Філарету, про це пише священик ЗСУ, Констянтин Холодов.
Останній його вчинок настільки красномовний, що говорить про нього більше, ніж ми б могли зобразити його у словах та речення. Патріарх Філарет зняв свою кандидатуру з обрання на посаду Предстоятеля об'єднаної Православної Церкви України.
Цим вчинком він безжально розбив останні брехні релігійних пройдисвітів про себе: про жагу до влади та авторитаризм. Ось вам жага, ось авторитаризм! Я йду, а ви керуйте!
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Цей його крок наскільки болючий для мене особисто, настільки ж милий та лагідний, як і сам патріарх.
Усе його життя говорить про нього. Він мав владу, вплив, почесті, але заради цього дня він змінив все на прокльони, плювання, побиття, наклепи, глум та анафему. Він встояв. Встояв сам і допоміг іншим своїм однодумцям, і разом з ними збудував потужну церкву боголюбного українського народу. Лише Господь знає через що йому довелось пройти.
В Україні та й за її межами всім відомо, що саме твердість патріарха Філарета, наполеглива жертовна праця та віддана віра в Бога привела нас до визнання. Всім відомо, що це було сенсом його важкого життя.